Що важливіше – свій сайт або група ВКонтакте? Де краще вести блог – в Інстаграмі або на своєму ресурсі? Суперечки на цю не перестають бути актуальними.

Щоб зробити правильний вибір, давайте відразу перейдемо до конкретики. Спочатку розповімо про особливості сайту, а потім – про переваги і недоліки сторінок в соціальних мережах.

Що краще для бізнесу соцмережі або сайт. Переваги сайту

Ваш сайт – ваша територія.

Незалежність

Будь-яку соцмережа можна порівняти зі знімною квартирою, з якої вас можуть виселити в будь-який момент або підвищити орендну плату. Тому прив’язувати бізнес до соцмережами на 100% – ходіння по тонкому льоду. І прикладів зміни правил гри на майданчиках досить багато: пам’ятайте «розумну стрічку» ВК, через яку деякі сторінки стали отримувати менше охоплення? Або закриття Google+? А заборона ВКонтакті на Україні? Якщо станеться щось подібне – чи зможе ваш бізнес це пережити?

Особистий сайт з доменом – це власний будинок, майно, з яким власник може робити все, що забажає: міняти дизайн як заманеться, встановлювати правила, генерувати контент самому або зробити UGC. UGC (User Generated Content) – оригінальний контент, який створюється аудиторією бренду. А якщо стане тісно в домі? Масштабується і виходимо на новий рівень. Дізнатись, яка на послугу создание сайта стоимость зараз актуальна, можна за посиланням.

Індивідуальність

При проектуванні власного сайту ви і ваша творчість залишаються один на один, а в хід йдуть фантазія і особисті переваги (головне не робіть чогось протизаконного).

Як зробити сайт

Розробити унікальний дизайн і підкреслити індивідуальність можна двома способами: зверстати сайт самостійно або скористатися готовими рішеннями на CMS. Наприклад, в REG.RU є суперкорисний сервіс REG.Site на базі WordPress, використовуючи який можна створити сайт без знань програмування. Все, що потрібно – вибрати шаблон, наповнити його текстом, ілюстраціями і насолоджуватися результатом!

Довговічність і SEO-просування

Скільки живе пост в соцмережах? Дні? Години? Може хвилини? Чи є ймовірність, що хтось доскроллить стрічку до торішнього поста, в який ви вклали всі сили і душу?

На сайті ж вам не потрібно, як в соцмережах, постійно боротися за увагу аудиторії. Завдяки добре написаним і оптимізованим текстам, просування сайтів відбувається постійно і безперервно. З пошукових систем люди приходять до вас, тому що самі шукали цю інформацію.

Хороший текст може роками приводити нових відвідувачів з пошукових систем завдяки SEO-оптимізації. Якщо ваші пости корисні, клієнти можуть надовго «зависнути» на вашому сайті і переходити від однієї статті до іншої. Тому не забуваємо про перелинковку і рубрики.

Надійність для клієнтів і довіра партнерів

Навіть якщо ваш бізнес максимально представлений в усіх соціальних мережах, то, швидше за все, клієнти або партнери просили у вас посилання на офіційний сайт. Чому? По-перше, там простіше шукати інформацію. На сайті вона сконцентрована і розкладена по поличках.

По-друге, сайт – це додатковий гарант надійності. Створити сайт складніше, ніж групу в соціальних мережах. Потрібно значно більше часу, зусиль і, як правило, грошей. Ваші партнери і клієнти прекрасно про це знають. І для них це істотне підтвердження серйозності ваших намірів. Все це говорить про те, що ваш онлайн-магазин або сервіс не одноденка і не сховається разом з їхніми грошима.

Сайт просто знайти

Одним з ваших помічників стане доменне ім’я, тому що це перше, що бачить користувач. Правильно підібране доменне ім’я справляє гарне враження на клієнта, запам’ятовується і підвищує рівень вашої впізнаваності. Як вибрати відмінний домен і не міняти його в майбутньому, прочитайте в цьому пості.