Робота абсолютно будь-якого силового агрегату пов’язана з виробленням сильного шуму. При цьому пасажири автомобіля і сам водій створений шумовий ефект зазвичай не чують таким, яким він є насправді. Для зниження шумності моторів було придумано спеціальний пристрій – глушник.

Його основною функцією є гасіння шумів при роботі ДВЗ. Незважаючи на те, що спочатку здається, що їх функції вихлопної системи досить прості, на ділі все зовсім по-іншому. До складу системи входить відразу кілька елементів і зокрема в ній передбачено пристрій, який називають резонатором. Він є незамінною частиною системи і відповідає безпосередньо за виведення з неї вихлопних газів. Візуально він багато в чому схожий на звичайний глушник. Про те, навіщо він потрібен і в чому його відмінності від полум’ягасника буде докладніше розказано в цій корисній матеріалі.

Навіщо використовують резонатор на авто?

Із самої назви пристрою можна припустити за які функції він несе відповідальність. Резонатор призначений виробляти резонування шуму і звукових потоків, які виникають при роботі двигуна внутрішнього згоряння. Тобто іншими словами цей елемент виконує роль гасителя звукових коливань в той момент, коли вихлопні гази починають залишати камеру згоряння. При цьому це далеко не одна з виконуваних резонатором функцій. На ділі це пристрій виконує набагато більше завдань. Багато автомобілістів знають, що резонатор Авео т250 також підвищує корисну потужність силового агрегату. З цієї причини на багато спортивних авто і встановлюються подібні елементи. У них стандартний варіант резонатора зазвичай заміняють більш ефективним варіантом, причому новий елемент у своєму розпорядженні безпосередньо за прямотоком.

У чому відмінності резонатора від полум’ягасника?

Цим питанням задаються багато автомобілістів не до кінця розуміють функції резонатора. Далеко не всі взагалі розуміють відмінності між цими двома типами пристроїв. Для деяких єдиною відмінністю вважається тільки назва. Таке твердження безглуздо і може звучати тільки про тих, хто зовсім не розбирається в автомобілях. Полум’ягасник, незважаючи на своє кричуще назва не покликаний гасити полум’я. при цьому в вихлопну систему така конструкція дійсно встановлюється. Тому основною роллю полум’ягасників вважається саме оснащення системи додатковим резонатором. Крім того, між резонатором і полум’ягасником існують дві принципові різниці. Перша полягає в тому, що всі полум’ягасники виготовляються з високоякісних матеріалів, тому як на нього впливають температурні навантаження і коливання. Друга відмінність в тому, що резонатор набагато ефективніше компенсує звукові коливання, адже його прямий обов’язок в тому, щоб компенсувати звукові хвилі перед попаданням їх у глушник.