За часів міді й каменю не було зовсім ніякого вибору. За часів середньовіччя його стало трохи більше, але це стосувалося лише тортур. І тільки в двадцятому столітті почався достаток різних товарів споживання. І з тих пір людство робить все, щоб це різноманіття збільшити. І, що дивно, навіть ванна стала об’єктом вибору.

Якщо раніше був вибір між сталевою ванною і чавунної, то зараз він став трохи ширше. І самим більший антагоністом класичної ванни стала душова кабінка. Раніше так називали просто ширму і стійку для душу, зараз же це ціла окрема конструкція, яка активно набирає популярність. І багато хто замислюється, що їм би не завадило б прикупити собі таку ось річ. Але чи варто? Давайте трохи в цьому розберемося і порівняємо ванну з душовою кабінкою.

Душова кабіна

Душ, насправді, зроблений для тих, хто любить просто швидко змити з себе бруд і піт. Він не створений для розслаблення або відпочинку. Тому він такий популярний у великих міста, де люди працюють двадцять чотири години на добу і сім днів на тиждень. У них немає часу довго відпарювати у ванній і відпочивати, їм потрібно на десять хвилин заскочити в душ. Хоча, якщо ви хочете відпочити в душовій кабінці, то в деяких встановлено радіо або є спеціальних відсік для телефону. Душові кабінки набагато ефективніші в плані обмивання, в порівнянні зі звичайною ванною з душовою насадкою. У багатьох кабінках передбачений полив води з декількох сторін і звичайна душова насадка. Єдиний їхній мінус в тому, що коштують вони дорожче ванни зі змішувачем, але це цілком собі окупається, так як задоволення від швидкого душа вас приємно здивує.

Ванна

Ванна створена не стільки для купання, скільки для відпочинку. Гаряча ванна з сіллю відмінно розслаблює і налаштовує на приємний вечір. Так само не варто забувати, що ванна є незамінним романтичним атрибутом. Багато хто бачив у фільмах ванни повні троянд, шампанського або чогось ще. Але в ванні є кілька серйозних мінусів. Вона не підходить людям похилого віку та людям, у яких порушений опорно-руховий апарат, тому що вона для них небезпечна. Вона досить слизька і подскальзнувшісь, вони можуть завдати собі серйозні травми. Теж саме стосується і дітей. На відміну від душової кабіни, де просто нікуди падати, ванна надає досить широкий вибір місць падіння.