Харчова сталь відрізняється за своїми властивостями від багатьох марок технічної нержавіючої сталі. З цієї причини відрізнятиметься і зварювання харчової нержавіючої сталі.

Ключовою відмінністю харчової сталі від технічної нержавіючої сталі є наявність у харчовій нержавіючій сталі зниженого вмісту вуглецю. Додатково харчова сталь має у своєму складі нікель та хром.

Сварка нержавейки Киев дозволяє отримати міцний та довговічний шов. В даному випадку шовне з’єднання не піддаватиметься корозії.

Популярні марки харчової сталі:

 • 08Х18Н10 (аналог AISI 304)
 • 03Х18Н11 (аналог AISI 304L)
 • 03Х17Н14М3 (аналог AISI 316L)
 • 12Х18Н10Т (аналог AISI 321)
 • 12Х13 (аналог AISI 410)

Харчова сталь цінується за абсолютну хімічну нейтральність до більшої частини кислот та інших агресивних середовищ. Харчову нержавіючу сталь можна визначити за відсутністю у металі магнітних властивостей.

Методи зварювання харчової нержавіючої сталі

Харчову сталь зварюють у різний спосіб. Найбільш широкого поширення набули 2 методи зварювання нержавіючої сталі:

 1. Ручне електродугове зварювання
 2. Зварювання серед захисних газів

Обидві технології зварювання харчової сталі мають свої переваги і недоліки.

Ручне електродугове зварювання харчової сталі

Даний метод зварювання добре підходить при з’єднанні металопрокату з товщиною стінки від середнього та вище. Електродугове зварювання дозволяє з’єднувати навіть товстостінні металеві заготовки.

Режими зварювання харчової сталі електричною дугою:

Невисока сила струму, близько 80-100 (А)
Коротка дуга, без поперечних вагань
Висока швидкість проходу
Як електроди слід використовувати спеціальні стрижневі припої. У таких електродах використовується високолегований метал, що дозволяє запобігти появі міжкристалічної корозії на шовних з’єднаннях. Додатково зросте міцність швів.

Електроди для зварювання харчової сталі можуть легуватися такими компонентами:

 • Ніобій (Nb)
 • Молібден (Mo)
 • Ванадій (V)
 • Титан (Ti)

При використанні електродів для електродугового зварювання слід пам’ятати, що на поверхні шва з’явиться шлам, який потрібно буде згодом прибирати.

Після зачистки шовних сполук шви слід обов’язково обробити спеціальною пастою для відновлення антикорозійних властивостей.

Зварювання харчової сталі серед захисних газів

Однією з кращих альтернатив електродугового зварювання є зварювання серед захисних газів. Для цього буде потрібний напівавтомат з режимом зварювання TIG.

Для захисту ванни із розплавом металу добре підходять інертні гази. Широке поширення набула зварювання серед аргону. Аргон легко витісняє кисень із зони зварювання, що захищає метал від окислення та появи різних дефектів.

У середовищі фахівців зі зварювання харчової сталі існує думка, що зварювання TIG застосовується лише до прокату з невеликою товщиною стінки. Оптимальною товщиною заготовок є 1-3 (мм). Хоча при правильному підборі електрода можна досягти якісного шовного з’єднання прокату завтовшки до 5 (мм).

Зварювання TIG передбачає використання вольфрамового електрода, що неплавиться. Струм може бути як змінним, так і постійним, але обов’язково із прямою полярністю.