Якщо потрібне проведення на великій висоті будівельних робіт, обов’язково варто використовувати таке обладнання, як будівельне риштування. Раніше застосовувалися виготовлені з дерева конструкції, але сьогодні є широкий вибір продукції. Риштування виробляються з алюмінію або сталевих труб. Є кілька видів обладнання і кожен має свої унікальні особливості.

Що це за конструкція?

Зовні конструкція виглядає як переплетіння з металевих опор з елементами жорсткості. Комплектація складається з настилів, які в більшості випадків дерев’яні.

Монтажні риштування від https://altura.ua/scaffolding незамінні при виконанні ремонтних і будівельних робіт на великій висоті. На них легко розміщуються будівельники, і є можливість підняти і розташувати необхідний інструмент.

Які є різновиди?

Дане обладнання буває декількох типів, і вибір залежить від конкретного виду робіт. Будівельні риштування можуть бути:

  • Рамними. Найпоширеніший варіант, призначений для будівельно-реставраційних видів робіт. Конструкція дуже проста в збірці, складається з металевих рам, закріплених спеціальними замками. Всередині споруди розміщуються настили для горизонтального пересування, а також сходи з люльками, які дозволяють переміщатися вертикально. Ніжки бувають нерегульованими або на коліщатках, що робить пристрій більш мобільним і функціональним.
  • Клиновими. Розбірна клинова модель є функціональним і універсальним спорудженням, що дозволяє виконувати найрізноманітніші види робіт. Це можливо завдяки особливості конфігурації, яка буває найрізноманітнішою і залежить тільки від форми будови, яка обслуговується. Завдяки клиновому кріпленню установка стає більш міцною і надійною. Збірка максимально проста і швидка.
  • Штирьовими. Так називається тимчасова конструкція, в якій скріплюються складові частини за допомогою шарнірних з’єднань. Завдяки даному виду кріплення і використанню міцних трубчастих елементів, що мають потовщені стінки, забезпечується максимальна безпека пристрою та одночасно підвищується допустиме навантаження. Цей різновид надійний і довговічний, не піддається швидкому зносу.
  • Хомутовими. Збірка виконується з опорних елементів, скріплених між собою спеціальними хомутовими кріпленнями. Даний вид характеризується високими показниками безпеки та міцності, завдяки чому підвищується і функціональність.
  • Підвісними. Застосовуються у випадках, коли не можна використовувати нульову точку в якості опори (кам’яне покриття, земля і т.д.). Використовуються на висоті понад 100 м, коли до об’єкта немає доступу технічних засобів, низька міцність архітектурних елементів або фасадних прибудов.

Головні критерії вибору

Залежно від конкретного завдання підбираються будівельні риштування. Необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Для дачі або котеджу відмінно підійде рамна модель. Конструкція підходить для використання зовні будівлі та всередині приміщення.
  2. Якщо потрібно провести кладочні роботи на досить великій висоті, підійде клинова модель. Допустиме навантаження на 1 м² становить близько 500 кг при максимально допустимій висоті не більше 100 м.
  3. Кам’яну кладку можна виконувати використовуючи хомутові моделі. Вони підходять для стін висотою не більше 20 м. Припустиме їх застосування для оздоблення фасаду на висоті не більше 60 м.
  4. Для ремонтно-оздоблювальних робіт зовні будівлі, що має нестандартну конфігурацію, підійде штирьова конструкція. Ці моделі максимально надійні і довговічні, характеризуються високою несучою здатністю.
  5. Якщо ремонт виконується на рівні першого поверху, відмінно підійдуть будівельні козли. Вони зручні у використанні і мобільні, не потребують дорогого і складного обслуговування, в тому числі частого монтажу і демонтажу конструкції.

Риштування є важливою складовою різних видів ремонтно-фасадних робіт, які проводяться зовні будівлі, в тому числі й на великій висоті. Головне підібрати безпечний варіант, який буде відповідати всім вимогам.