Вивчення будівельних лісів: типи, стандарти

Неодмінним атрибутом будівництва або реконструкції фасадної частини багатоповерхового будинку є ліси.

Їх конструкція представляє собою з’єднання металевих опор з компонентами жорсткості. До складу цього будівельного пристрою входять дерев’яні настили. Також в комплект включені сходи. Їх встановлюють між ярусами і закріплюють кінцями нагорі. Щоб уберегти робітників від ударів струмом, ліси заземлюють.

Монтажні лісу необхідні при виконанні будівельних, ремонтних робіт, монтажу на висоті, докладніше будівельні ліси і їх оренду на сайті https://arenda-lesov.com.ua.
На лісах можна розміститися і будівельникам, і підняти матеріал і потрібний інструмент. Випуск будівельних лісів здійснюється за ДСТУ 24258-88.

Типи лісів

Всі конструкції підрозділяють на стаціонарні та мобільні типи
Ліси, що встановлюються на період робіт стаціонарно, ділять на:

  • Рамні. Це найпоширеніші пристрої для будівельних робіт. Їх конструкція проста в збірці. Складається з металевих рам, закріплених фіксують замками. Всередині споруда ставляться для горизонтального пересування настили, а для вертикального. сходи з люками.
  • Штирові, представляють тимчасову будівельну конструкцію, складові елементи якої кріпляться один з одним шарнірними з’єднаннями. Даний метод кріплень забезпечує максимальну безпеку і збільшує навантаження.
  • Розбірні клинові ліси – це універсальне будівельне споруда, їх використовують у багатьох видах будівельних робіт. Їх конфігурація може бути будь-який, в залежності від форми будівлі. Клинове кріплення робить їх надійними.
  • Хомутові. Ліси цього виду складаються з опорних елементів, які з’єднані спеціальним хомутовий кріпленням. Конструкція їх має хороші показники міцності, безпеки, має хорошу функціональність.

До пересувних або мобільних лісів відносяться:

• вишки-тури,
• підмостки пересувні.

При виборі виду будівельних лісів, крім вартості і функціональності, треба звернути увагу на надійність вузлів кріплення, зручності сходів, наявність страхувальних бортиків. І при кожній збірці їх потрібно випробувати на міцність.