Якщо замок в металевих дверей став погано закриватися, необхідно викликати майстра або самостійно визначити причину несправності. Необхідність заміни виникає через 5-6 років після установки, але ці терміни відносні. Якість фурнітури вибирається при покупці, гарантійний термін роботи може становити до 10 років.

Існує кілька причин, за яких дверний замок потрібно міняти:

 1. переїзд в нову квартиру і установка свого замку;
 2. механізм заблокований і не підлягає ремонту;
 3. спроба злому або вандалізм;
 4. почав заїдати внутрішній механізм, були випадки неспрацьовування;
 5. з’явилися нові, більш сучасні технології захисту приміщення від проникнення;
 6. особисті мотиви.

Якщо в процесі ремонту змінюються тільки внутрішні деталі, то це займе менше часу. Робота триває 20-30 хвилин. При повному пошкодженні, рекомендується повністю поміняти замок. Подробнее – на сайте Гарант СПб.

Причини несправності замків

На металеві двері встановлюються врізні або накладні замкові механізми з різним ступенем захисту від злому. Накладні конструкції важливіше додаткових пристосувань.

За типом запірного механізму розрізняють:

 • циліндрові – змінюються швидше і легше інших замків;
 • сувальдні – найнадійніші, але при заміні потрібно більше часу;
 • рейкові – використовуються рідко, так як не володіють високим рівнем захисту;
 • комбіновані, в корпусі яких знаходиться одночасно сувальдний і циліндровий механізм;
 • електронні – з високим ступенем захисту, можливістю перекодування.

Кодові пристрої рідко використовуються в приватних будинках або квартирах. Вони призначені для захисту під’їздів або офісними приміщеннями.

У циліндрових замках найбільш часто ламається ключ, виготовлений з неякісного металу. Витягнути його не завжди виходить, тому доводиться міняти всю личинку.

При перекосі дверної панелі, через неправильну установку відбувається зміщення замка щодо рами. В такому випадку перевстановлюють конструкцію або розбирають петлі, підтягують їх і змащують, змінюють заклепки. Такі проблеми виникають, якщо двері встановлена давно.

Щоб провести заміну дверного сувальдного замку в металевих дверей, необхідно заздалегідь придбати новий, того ж виробника. В даний час, виробники випускають сейфові замки з можливістю перекодування під новий ключ, якщо загублений старий, тому можна відразу скористатися можливістю і встановити нову модель.

Якщо зламалася ручка, то міняти замок необов’язково. Досить замінити пошкоджену частину. З огляду на той факт, що зловмисники найчастіше зазіхають на старі конструкції, найкращим рішенням буде заміна замку в металевих дверей на новий.

Механізм затвора найбільш вразливий в циліндрових моделях. Якщо сторонній предмет потрапляє всередину, відкрити двері буде складно.