Сучасні тенденції в дизайні інтер’єру рекомендують уважно поставитися до вибору кольору і якості тканини покривала.

Вибираючи комплект з покривал https://www.kohana.in.ua/pokryvala/pokryvala_stegannyje/, необхідно врахувати, що він повинен вигідно поєднуватися з обробкою всієї кімнати.

На остаточне рішення впливають чотири чинники:

 1. стиль оформлення спальної кімнати вважається основним критерієм в підборі пледів. Необхідно витримати в дизайні цілісність і єдність по лініях, кольором, фактурі предметів;
 2. розмір приміщення, чим більше спальня, тим масивніше підбирають ліжко і текстиль;
  освітлення кімнати в денний час залежить від сонячного світла, яке падає через віконний проріз. Вечірньої пори спальню висвітлюють настінні бра або стельова люстра. Якість світла змінює вигляд текстилю, тому про це варто пам’ятати, якщо текстиль холодних відтінків;
 3. наявність в будинку маленьких дітей, які люблять грати на батьківському ліжку.

Головна перевага готових комплектів для спальної кімнати полягає в єдності оформлення

Сучасні різновиди

Вироби можна поділити на види за різними ознаками. Всі моделі діляться:

 • За призначенням на дитячі, підліткові і дорослі моделі;
 • За розміром на дитячі та дорослі. Габарити ліжка диктують розмір необхідного пледа: дитячі ліжечка для малюків, дошкільнят, школярів і підлітків; дорослі ліжка випускаються односпальні, полутораспальних і двоспальні.
 • За типом тканини і наповнювача випускаються повсякденні і декоративні:
  – з гобелена використовують в кімнати підлітків, через міцності тканини;
  – бавовняні бажано використовувати для дитячіх ліжечок, оскільки тканина гіпоалергенна і легко стирається;
  – шовкові, атласні використовують для дорослих двоспальних ліжок. Дані тканини вимагають обережного поводження і дорого коштують. Обробка виконана з шифонових рюшів і воланів, квітів з органзи і оксамиту, а також використовується машинна стежка, ручна вишивка та розпис. Модним оформленням поверхні є диміти, драпірування і комбінування гладких і виступаючих деталей. Якщо ви любите тварин, то покривало з делікатних тканин з об’ємною обробкою краще не купувати.
 • За типом виробництва може бути виконано машинним способом або вручну. Вироби хендмейд представлені на ринку в авторському виконанні.
 • За кольором, який повинен гармонійно вписуватися в оформлення інтер’єру. Існує тільки два правила підбору кольору – тон в тон або контрастний варіант. Часто вибирають в одній гамі з фіранками і наволочками для декоративних подушок.