У багатьох квартирах у ванних кімнатах встановлено рушникосушки. Цей інтер’єрний елемент виконує одночасно декілька функцій. Виробники пропонують водяні і електричні модифікації. Важливо зрозуміти, який з варіантів краще, щоб не помилитися з вибором.

Для чого в ванних кімнатах встановлюють рушникосушку

Рушникосушки виконують кілька важливих функцій:

 1. сприяють нагріванню приміщення в холодну пору року;
 2. зменшують рівень вологості;
 3. служать елементом декору;
 4. безпосередньо сушка білизни.

Оскільки ванна є ізольованим приміщенням, тепло від радіаторів, які встановлені в квартирі, практично не доходить до нього. Для підтримки комфортної температури в санвузлі монтують змійовик (сушка). Даний прилад має компактні розміри, достатні для прогрівання приміщення. Але його головною функцією є сушка білизни. Якщо в квартирі немає балкона, її власникам важко відшукати місце, щоб зі зручністю сушити речі. Для малогабаритних апартаментів електричні рушникосушки – це краще рішення.

Сучасні рушникосушки органічно вписуються в інтер’єр і практично не займають місця. При виборі тієї чи іншої модифікації необхідно керуватися конкретними умовами експлуатації і індивідуальних потреб. У продажу представлені П-образні, М-образні і інші модифікації. Класичним вважається вигнутий варіант, що нараховує один або два коліна.

Електричні рушникосушки

Електричні моделі функціонують від електромережі. Переваги таких пристроїв полягають у:

 • простого налаштування;
 • зручність розміщення;
 • зручність регулювання температури;
 • відсутності протікання.

Електричні модифікації не залежить від системи опалення. Їх включення, виключення і регулювання потужності виконуються автономно. Суть функціонування таких приладів полягає в тому, що в них циркулює масло, яке розігріває термошнур, який отримує живлення від електромережі. Подивитися конкретні моделі електричних рушникосушок можна на сайті за посиланням, – там же можна отримати безкоштовну консультацію.

Для установки електричних рушникосушок не потрібно брати дозвіл у керуючої організації. Монтаж можна виконати в будь-який час року самостійно. Для цього немає необхідності перекривати стояк або чекати закінчення опалювального сезону. Для настройки температури в таких агрегатах передбачено реле, їх можна повністю відключати.

Мінус електричних моделей пов’язаний зі споживанням електрики. Якщо відключать світло, прилад перестане працювати.

Водяні рушникосушки

Водяні рушникосушки є частиною опалювальної системи. До переваг таких модифікацій відносять:

 • Економічність. Прилад виступає складовою системи, тому окремо його функціонування оплачувати не потрібно. При наявності водяного рушникосушки розмір рахунків за комунальні послуги не збільшується.
 • Демократичну вартість. Водяні модифікації зазвичай дешевші в порівнянні з електричними.
 • Довгий термін служби і надійність. Такі агрегати рідко виходять з ладу, в них просто нема чому ламатися. Прокладання в точці стикування труб при необхідності можна поміняти самостійно.
 • Можливість зупинки подачі води. Для підключення водяних полотенцесушителей використовують кульові крани, вони дозволяють обмежувати подачу рідини на пристрій.

Мінусів у водяних змійовиків всього два. Перший полягає в тому, що вони функціонують виключно в період опалювального сезону. Другий пов’язаний з потребою отримання дозволу в керуючої компанії, перекритті стояка.

Який варіант рушникосушки вибрати – водяну або електричну, кожен власник квартири вирішує сам. І один, і інший варіант мають свої плюси і мінуси.