Щоб цегла в повній мірі виправдав надії, він повинен бути по-справжньому якісним. На ринку багато пропозицій, а тому вибрати матеріал буває непросто. Що потрібно знати, щоб не прогадати? Адже мова йде про придбання «довгограючого товару», якому належить служити … в ідеалі – вірою і правдою … точно не один рік (експерти говорять, що при грамотній кладці термін експлуатації облицювальної цегли дорівнює добрій сотні років!).

Цегла пустотіла і повнотіла

Один з головних моментів, який визначає експлуатаційні якості облицювальної цегли. А саме:

  • саман (за рахунок щілин і довгастих отворів). Головні плюси: вона легка, за рахунок порожнечі рівень теплоізоляції досить високий.
  • повнотіла цегла. Щільна рівна поверхня забезпечує високу міцність і теплопровідність.

Яку вибрати? Якщо основне завдання – збереження тепла, то, за словами фахівців, пористу.

Одинарна, полуторна, подвійна

Тут мова йде про розміри цегли. На ділі ці параметри позначають, що:

  • одинарна цегла має розміри -250x120x65;
  • полуторна – 250 × 120 × 88,
  • подвійна – 250 × 120 × 138.

Також на ринку є цегла вузька (250х60х65) та тонка (250х22х65). Але ці види матеріалу, як правило, використовуються виключно для вирішення декоративних завдань – для будівництва несучих стін вони не підходять, якщо мова йде про «повновагих» будинках.

Види цегли

Керамічна

Він може бути фактурним, глазурованою або ангобірованний. Буває різних кольорів. Проводиться як повнотілою, так і порожнистою. В основному, використовується в регіонах з середньостатистичним температурним режимом – при сильних морозах схильний до більш швидкого руйнування (в разі, коли мова йде про марки цегли з низьким рівнем морозостійкості).

Клінкерна

Може бути як повнотілою, так і порожнистою. Різних розмірів, різних кольорів, ідеально чіткої форми або з «вадами». Більш пристосована, на відміну від керамічного «колеги» до різних умов експлуатації (тому як більш міцна, важить більше, мінімально поглинає вологу, стійкіше реагує на мороз). Придбати можна на сайті https://budmashpostach.ua/klinkernyiy-kirpich.

Оздоблення фасаду будинку: як вибрати облицювальна цегла

Силікатна

Головні плюси: хороша геометрія і досить велика кольорова палітра. За характеристиками, правда, силікатна цегла поступається як клінкерній, так керамічному. Але! І вартість його, відповідно, нижча. Його не використовують при кладці і облицюванні навантажених і схильних до атмосферного впливу конструкцій. Однак, для облицювання стін цей вид облицювальної цегли використовується дуже часто.

Гіперперсована

Його міцність вище натурального каменю, він володіє нульовим водопоглинанням при відмінній вогнестійкості. Ще один величезний плюс: гіперпрессованний цегла можна використовувати як при обробці екстер’єру будівель, так і їх інтер’єру.

Говорячи про види облицювальної цегли, також варто відзначити, що виробляють її різними способами, так:

  1. керамічну і клінкерну цеглу «готують» методом випалу;
  2. гіперпресовану і силікатну виробляють без випалу.

Саме тому у різних видів цегли різні експлуатаційні якості.