Найчастіше покупці квартир звертають увагу тільки на розташування будинку, вважаючи, що це основний параметр вибору, від якого залежить комфорт проживання. Але це далеко не останній критерій, який заслуговує на увагу, особливо, якщо мова йде про покупку квартири в новобудові.

Необхідно уважно поставитися до пошуку забудовника, оцінити стан квартири і її собівартість, щоб покупка не розчарувала надалі. Належить відповісти на масу запитань, перш ніж погоджуватися на операцію і підписувати договір придбання новостройки в СПБ. Що необхідно враховувати, купуючи нове житло, і як вигідно придбати квартиру в новобудові, далі розглянемо більш докладно.

На якій стадії будівництво?

Буквально кілька років тому в пріоритеті були квартири в будинках, які знаходяться на стадії будівництва. Багато намагалися заздалегідь внести свою частку, щоб заощадити на покупці і придбати вигідно житло.

Криза внесла свої корективи і тепер інвестори побоюються вкладати на стадії котловану, тому що багато забудовників збанкрутували. Тепер покупців більше цікавлять квартири в готових будинках, які вже здані в експлуатацію. Ціна на таке житло вище, але ризик залишитися ні з чим мінімальний.

Навіть в хороші часи, забудовники нерідко зривали домовленості, через що доводилося відкладати переїзд і роками чекати свою квартиру. Це ще один вагомий аргумент на користь покупки готового житла, який переконує покупців шукати інші варіанти. Ніхто не хоче чекати квартиру більше року, у багатьох немає такої можливості.

Цегляні або панельні будинки?

Щоб заощадити бюджет, забудовники повернулися до панельному будівництва. Таким чином вони істотно економлять час і 20% бюджету, але якість таких будинків залишає бажати кращого.

Якщо покупець планує купувати житло в панельному будинку, потрібно заздалегідь вивчити всі плюси і мінуси. Наприклад, перепланування в панельному будинку обійдеться дорожче і займе більше часу. Доведеться переплачувати і за утеплення стін і підлоги, тому що в панельних будинках завжди холодніше.

Також панельні будинки не забезпечують якісної звукоізоляції, що заподіює власникам квартир масу незручностей. В цьому плані фахівці радять придивитися до монолітно-каркасних будівель, які мають ряд переваг.

Розташування будинку

Важливим критерієм вибору залишається і розташування квартири. Деякі забудовники завищують ціну, аргументуючи таке рішення хорошим видом з вікна.

Панорама грає важливу роль, але краще орієнтуватися не на картинку, а на сторони світу. Якщо вікна виходять на південну сторону, жити в такій квартирі влітку неможливо. Краще купувати житло, розташоване на західній і східній стороні. Це оптимальний варіант для комфортного проживання.

Крім того, якщо будинок зводиться в новому районі, то цілком ймовірно, що незабаром тут з’являться і інші забудови, так що переплачувати за вид з вікна немає сенсу. Це черговий прийом продавців, на яку вестися не варто.