Перед тим, як зважитися на покупку квартири, як правило, потрібно розібратися з фінансовим питанням. З огляду на вартість житла в Києві і області в новобудовах, придбання – не з дешевих. І дуже хочеться зробити вигідну інвестицію і заселитися в нову квартиру в заплановані терміни.

Як вибрати новобудову і не потрапити на довгобуд?

Почніть з перевірки того, у що зважилися вкладати кошти. У більшості випадків покупці інвестують в квартиру на ранніх стадіях будівництва будинку. Причина очевидна: в момент закладання фундамент квадратний метр обходиться дешевше, а з появою коробки будинку ціна починає зростати аж до 30%.

Але навіть на більш пізніх етапах подивитися реалізований проект свого житла ви ще не зможете. Забудовник показує тільки 3D-модель. Далі потрібно чекати закінчення будівництва та введення в експлуатацію.

Якщо ви наважуєтеся на покупку квартири, коли тільки з’являється котлован, ризики затримки будівництва вище, як і ймовірність, що будинок не добудують.

Тим, хто не хоче ризикувати і не готовий чекати кілька років, варто розглядати варіанти в уже готовій новобудові. Великий вибір та продаж квартир київ – на сайті за посиланням. Щоб виграти в ціні, можна почекати акції зі знижкою від компанії-забудовника. Як правило, вони бувають напередодні новорічних та інших свят.

Проте яким би не було ваше рішення, будь-якого продавця квадратних метрів в ЖК необхідно перевірити до укладення договору з ним. Попросіть показати:

  1. реєстраційні документи юрособи (забудовника);
  2. дозвільну документацію на будівництво саме за тією адресою, де розташований будинок;
  3. паспорт об’єкта будівництва.

Також корисну інформацію ви можете почерпнути в соцмережах і на форумах інвесторів, адже покупці обговорюють практично кожен будинок, особливо, коли йдеться про житло економ-класу. І ще не зайвим буде заглянути в реєстр судових справ.

Отримавши всі зазначені вище дані, ви зможете зважити, наскільки високі ризики щодо обраної новобудови.

Придивляємося до ЖК

Якщо первинна перевірка показала, що забудовнику можна довіряти, переходите до оцінки проекту ЖК. Тут зверніть увагу на наступне:

  • Концепція проекту будинку і клас ЖК – економ, комфорт, бізнес або елітний сегмент. Ці назви характеризують будівлі з точки зору внутрішньої обробки, системи безпеки, інфраструктури житлового комплексу та інших нюансів. Однозначно, ніж дешевше житло, тим простіше воно виконано.
  • Район і мікрорайон. Даний показник також впливає на вартість квадратного метра. Подумайте, що для вас важливо і яка частина міста найбільше подобається. Зіставте все це зі своїми фінансовими можливостями і оптимальне рішення обов’язково знайдеться. Оскільки конкуренція на ринку нерухомості Києва з кожним роком зростає, забудовники намагаються залучити клієнтів. Задіюючи різні маркетингові інструменти. Поговоріть з менеджером ЖК, цілком можливо, він запропонує цікавий варіант, який буде відповідати вашим очікуванням.

Який поверх вибрати?

Однозначної відповіді на це питання немає. Рішення буде суто індивідуальним. Знову ж таки, поверх може впливати на ціну квартири (нижні, як правило, обходяться дешевше). І якщо для вас принципово купити за мінімальною вартістю, але саме в даному ЖК, зверніть увагу на цей нюанс. З іншого боку, з верхніх поверхів вид з вікон гарніше. Є над чим подумати, адже квартиру ви купуєте на роки.

Також радимо уважно поставитися до планування і наявності балкона. Якщо ви розумієте, який хочете бачити свою квартиру після ремонту, правильно підібрана планування «від забудовника» значно спростить зміна розташування внутрішніх приміщень, а наявність балкона, наприклад, допоможе розширити площу.