Для тонкої обробки дерева, металів, скла і навіть каменя використовують гравер. Його ще називають ручної міні дрилем або бормашиною.

За своєю конструкцією електрогравер схожий з електричним дрилем. Усередині корпусу знаходиться електродвигун з охолоджувальною крильчаткою, який передає обертальний момент шпинделя. На кінці шпинделя закріплений знімний цанговий патрон, в який затискають насадки різного типу і призначення.

Корпус має витягнуту циліндричну форму, зручну для утримання однією рукою на манер авторучки. Крім того, в патрон можна затиснути гнучкий вал з насадкою, а сам прилад закріпити на штативі.

Який гравер краще купити

В першу чергу, перед покупкою гравера визначитеся: для яких робіт ви плануєте його використовувати – це полегшить вам задачу покупки інструменту значною мірою. Не варто купувати гравер потужний, дорогий, якщо в планах у вас не варто застосовувати його щодня, а лише час від часу – він просто не зможе виправдати свою вартість.

Якщо ви плануєте нечасті і нескладні роботи по дому, то зупиніть свій вибір на недорогому перстому інструменті мережевого типу з потужністю до двохсот Ватт. Якщо ж у вас є необхідність інтенсивної роботи, складної, з застосуванням самих різних матеріалів, то краще вибрати варіант інструменту потужніший – від 250Вт і вище. До магазину можна перейти за посиланням.

Варто зазначити, що для роботи з м’якими матеріалами вистачить потужності до тридцяти п’яти – сорока Ватт, а гравер на сто п’ятдесят Ватт підійде для будь-яких художніх робіт.

Функціонал інструменту повинен бути досить широким – таким чином ви значно полегшите його використанням. Вибирайте модель з плавним регулюванням швидкості, ступінчаста дуже незручна. Краще взяти той агрегат, до якого виробник спочатку поклав багато самих різних насадок, це буде дешевше, ніж докуповувати їх в наслідок

Зверніть увагу на цанги – їх розмір повинен бути стандартним: 2,3 і 3,2 міліметра. Таким чином ви не будете мати складнощів в покупці фрез. Добре якщо до інструменту в продажному комплекті додається сумка або чемоданчик для зберігання.

Види граверів і їх особливості

Головна особливість – компактність і невелика вага.

Існують ударні гравери для виконання гравірування на поверхні з металу або каменю. Це вузькоспрямований тип пристрою. Більш функціональними і поширеними є пристрої обертального типу.

Як і будь-який інший електроінструмент електричні гравери можна розділити на дві категорії: пристрої для побутового вживання і професійні пристрої.

Пристрої, призначені для побутових потреб розраховані на роботу з деревом, пластиком і м’якими металами (мідь, алюміній та інші). Зазвичай це інструмент малої і середньої потужності, має найпростішу конструкцію.

Професійні моделі, в порівнянні з «побутовими» мають більш високі технічні показники. Такі гравери володіють високим функціоналом і здатні витримувати великі навантаження. З їх допомогою можна обробляти практично будь-які матеріали.