Завдяки простоті нанесення на стіни, красі, звукоізоляції і відносній дешевизні шпалери ніколи не вийдуть з моди. Причому сучасні шпалери виготовляють з найрізноманітніших матеріалів і їх можна підібрати до будь-якого дизайнерського рішення.

Тільки от як вибрати та купити шпалери правильно, обираючи їх за якістю та іншими характеристиками?..

В даний час на ринку представлений широкий вибір різних видів шпалер, що дозволяє використовувати їх в будь-якому інтер’єрі. Залежно від того, який тип шпалер для обклеювання ви виберете, будуть залежати результати вашого ремонту.

Які шпалери краще вибрати?

Щоб відповісти на це питання необхідно перш за все знати які види шпалер бувають і розбиратися в їх особливості. Нижче ви дізнаєтеся про 12 основних видах шпалер, їх сильні і слабкі сторони, а також про те, які з них краще вибрати для того або іншого приміщення?

Які види шпалер бувають?

Паперові

Цей вид шпалер самий екологічний і недорогий, але одночасно і самий неміцні. Є звичайно ж і двошарові паперові шпалери, однак вони все одно по зносостійкості поступаються іншим видам шпалер. Двошарові паперові шпалери можуть мати рельєфний малюнка.

Паперові шпалери бояться вологи і перепадів температур. Їх складно клеїти оскільки одношарові шпалери можуть від клею розтягуватися або навіть рватися. Паперові шпалери малопридатні для поклейки на погано підготовлені стіни. На таких шпалерах буде видно всі нерівності і шорсткості.
Саме серед паперових шпалер часто зустрічається ширина полотна в 0.53 м.

Бамбукові

Основою флізелінових шпалер є полімер з використанням целюлози. Саме тому вони є молодшим братом паперових шпалер. За екологічності вони нічим не поступаються паперовим шпалерам, зате на порядок перевершують їх по міцності. Їх легко клеїти. Завдяки своїй платності вони непогано приховують нерівності стін.

Бамбукові шпалери краще, ніж паперові переносять вологу. Їх можна протирати вологою ганчіркою. Такі шпалери легше клеїти ніж паперові (клей можна наносити відразу на стіну). Однак слід враховувати, що флізелін дорожче ніж папір.

Акрилові

Основа у таких шпалер паперова і вже на неї наноситься акрилове напилення c з певною малюнком фактурою. Шпалери по вазі і структурованості матеріалу нагадують бамбукові. Вони досить екологічні, пропускають повітря. Такі шпалери відмінно підходять для житлових приміщень. Вологостійкість акрилових шпалер вище, ніж у паперових, на рівні флізелінових, проте поступається вініловим.

Щільність полотна акрилових шпалер на рівні флизелина, тому вони теж переносять легке вологе прибирання. Однак, через структурованої пористості полотна такі шпалери легко пошкодити. Якщо говорити про ціну акрилових шпалер, то вона не сильно відрізняється від флізелінових.

Вінілові

Вінілові шпалери виготовляються із застосуванням ПВХ (вінілу), який наноситься на основу з паперу або флізеліну. Вони мають досить щільну структуру, що надає шпалерам міцність. Їх можна використовувати в передпокої. Непогано такі шпалери переносять і відносну вологість. Вони придатні для використання в кухні. До того ж їх можна мити, а деякі моделі навіть припускають миття за допомогою щіток.

У вінілових шпалер найбільше розмаїття квітів, відтінків і дизайнерських малюнків, аж до шовкографії. Однак вінілові шпалери мають істотний недолік: через використання PVC (вініл) з усіх видів це самі неекологічних шпалери. В дитячу кімнату їх краще не клеїти. Розкид цін по вінілових шпалер дуже великий. Все залежить від їх якості: основа – папір або флізелін, а також виробник.