Часто у потенційних клієнтів виникає це питання і в цій статті ми спробуємо внести ясність. Відразу уточнимо, що під утепленням стін пінопластом зовні ми розуміємо найпоширенішу і популярну технологію утеплення стін «мокрий фасад».

Переваги матеріалу

Теплоізоляція будинку з використанням пінополістиролу (друга назва пінопласту), як свідчить источник, має наступні позитивні сторони:

  1. Невисока вартість. У порівнянні з іншими теплоізоляційними матеріалами розглянутий буде коштувати недорого, а купити його можна практично в будь-якому магазині.
  2. Хороші теплоізоляційні показники. Утеплення пінопластом дає такий же ефект як популярні мінеральна вата і Піноплекс. Коефіцієнт теплопровідності у всіх цих матеріалів схожий.
  3. Простота використання. Матеріал легко ріжеться. Працювати з ним можна без використання спеціальних інструментів або захисного одягу. Крім того, утеплювач легко кріпиться на клей і спеціальні грибки.
  4. Невелика вага і розміри. Перевезення пінополістиролу не стане проблемою. Матеріал легко транспортувати самостійно. Такий варіант дозволяє знижувати витрати на утеплення.

Процес утеплення стін пінопластом:

Весь процес можна розбити на два основних етапи: приклейка і «дюбелювання» пінопласту та оздоблювальні роботи нанесення армуючих і фінальних сумішей (шарів). При великому бажанні і гострої необхідності етап з пінопластом можна починати при температурі від +5 градусів. А ось що стосується етапу оздоблювальних робіт (армуючий шар, фінальний шар, фарбування стіни) – то тут виконати роботи при температурі нижче +5 вже вкрай складно, домогтися якості практично неможливо, і як наслідок порушення технології однозначно зменшить термін експлуатації такої роботи по утепленню фасаду.

Ось рекомендації по сезонах утеплення стін:

  • зима – (з середини грудня і по березень включно) – утеплювати стіни зовні не бажано;
  • весна-літо – (з квітня місяця по серпень включно) – ідеальний сезон для утеплення;
  • Квітень, травень – максимально дешеві ціни і відмінний показник температури для робіт.
    осінь – (з вересня по грудень) – самий сезон, всі усвідомлюють, що попереду зима і
  • холоди; найвищі ціни, максимальне завантаження, великий період очікування. У співвідношенні ціна-якість програє весни. Але за температурними показниками – абсолютно в нормальному діапазоні для робіт.