Стіл – невід’ємна частина будь-якої кухні. Кухонні столи служать не тільки для комфортного прийому їжі, але і в якості робочого простору, де щодня готуються сніданки, обіди та вечері.

Кухонний стіл повинен володіти рядом характеристик:

  1. бути досить містким, з огляду на склад сім’ї, яка буде ним користуватися;
  2. бути міцним, адже це ті меблі, які відчуває навантаження щодня;
  3. добре переносити вологу, бути невибагливим у відході і стійким до перепаду температур;
  4. бути міцним і надійним.

Ось все базові якості, які повинні бути у столу. Далі все залежить тільки від смаків власника, фінансових можливостей і від особливостей приміщення, в якому буде встановлюватися стіл.

Якщо у вас невелика кухня, можна вибрати на сайті інтернет-магазину Асорті стіл класичної форми – квадратний або прямокутний. Такий кухонний стіл можна поставити до стіни або взагалі в кутку, так вийде заощадити простір. Для невеликої родини можна поставити і круглий стіл, у нього є одна перевага – за рахунок обтічної форми він безпечний для дітей.

Хороший варіант для невеликого простору – розкладний стіл. Коли потрібно зібратися всією родиною, щоб пообідати, прийшли гості чи хочеться пограти в настільні ігри, його можна розкласти, в решту часу стіл буде складеним, займаючи мінімум місця. Є кілька варіантів механізму розкладання:

  • стіл розсувається разом з ніжками – істотне збільшення довжини столу при розкладанні, ніжки завжди залишаються по кутах столу в будь-якому положенні;
  • ніжки залишаються завжди на місці, а розсувається тільки стільниця;
  • відкидні боковини стола, які фіксуються рухливими ніжками, які відводяться в сторону.

Що стосується матеріалів, то столи найчастіше виготовляються з дерева, шпону, скла, ламінованого покриття. Дерево – найбільш екологічний, натуральний варіант, який зробить будь-яку кухню більш затишною. При бажанні натуральне дерево можна відшліфувати, якщо на столі з’являться дрібні пошкодження. Дешевша альтернатива масиву – шпон. Це тонкий шар деревини, наклеєний на дошку, найчастіше на ДСП. У шпону вище зносостійкість, ніж у дерева, але ціна нижче. Стіл з загартованого скла – теж хороший варіант, тому що робить інтер’єр легким, при цьому за склом дуже легко доглядати. Якщо потрібен дешевий, але практичний варіант, варто розглянути моделі з ламінованої поверхнею.