Кожен натуральний або штучний камінь має розвинену структуру поверхні, яка характеризується порами, мікропорами або розгалуженою системою капілярів. Завдяки цим елементам поверхні і формуються деякі його фізико-хімічні та механічні властивості, наприклад, водопоглинання.

Кожен натуральний або штучний камінь має розвинену структуру поверхні, яка характеризується порами, мікропорами або розгалуженою системою капілярів. Завдяки цим елементам поверхні каменя і формуються деякі його фізико-хімічні та механічні властивості, наприклад, водопоглинання.

Мармурова підлога без просочення разі природного каменю, капілярне водопоглинання безпосередньо визначає естетичну довговічність і збереження вихідної якості поверхні підлогового покриття, бо в пори каменю можуть проникати не тільки речовини, що сприяють його забруднення, а й великі частки, які згодом спровокують механічне пошкодження зовнішнього шару. Після висихання води, що залишилися в порах каменю частинки бруду утворюють разом з солями, що містилися у воді через її ненульову жорсткість (солі кальцію і магнію), неестетичний білий наліт на поверхні каменя (наприклад, статі або фасаду).

Для того, щоб зменшити вплив на поверхню мозаики из мрамора, рекомендується нанести водовідштовхувальне просочення відразу після укладання. І потім робити дану процедуру регулярно, в залежності від ступеня забруднення поверхні.

Так навіщо ж нам потрібне просочення каменю (наприклад, мармуру або травертину, граніту або сланцю…) за допомогою гідрофобізаторів?

Водовідштовхувальна пропитка для камня допомагає на тривалий час знизити рівень капілярного водопоглинання, за рахунок того, що гідрофобізуючий агент заповнює поверхню каменю, що робить її водовідштовхувальною. При цьому здатність зовнішніх шарів каменю до дифузії жевріє, бо пори, мікропори й капіляри не забився.

Дуже часто в якості гідрофобного просочення використовують силани, силоксани, силіконові смоли й різні полімери. Як розчинник для гідрофобного агента зазвичай застосовується або вода, або органічні сполуки.

Просочення наноситься щіткою, валиком або пензлем безпосередньо на поверхню каменю. Залежно від поглинання природного каменю, з якого виготовлено підлогове покриття, рекомендується дворазове – чотириразове нанесення шару просочення з урахуванням необхідного за інструкцією часу висихання. Використовувати підлогове покриття рекомендується після закінчення, як мінімум, 48 годин після проведення гідрофобізації поверхні каменя.

Просочення за допомогою гідрофобних агентів захищає поверхню каменю і від проникнення в пори багатьох масляних і водних розчинів, можна стверджувати, що подібним чином, Ваш фасад або підлогове покриття з каменю отримує додатковий захист від виникнення плям.