Пінопласт, або пінополістирол, являє собою порожнисту масу зі спіненого пластику. Характерна легкість матеріалу обумовлюється тим, що його основний обсяг складається не з вихідного полімеру, а з повітря, який, до того ж, поганий провідник тепла.

Якщо до маркування абревіатури по ГОСТ-15588-86 додана буква C (ПСБ-C), то це вказує на те, що до складу спіненого полімеру додані антипірени і такий пінопласт відноситься до групи горючості Г1 або Г2. Якщо ця буква відсутня, значить, антипиренов там немає і це Г3 або Г4. Обрати потрібний пінопласт можна тут: https://stolit.kh.ua/penoplast/penoplast-lvov/. Щільність матеріалу, зазначена в таблиці, означає наступне:

  1. ПСБ-С-15 – число вказує на те, що щільність панелі становить не 15 кг / м3, а до цієї позначки. Це найнижчий показник серед усіх марок, тому ПСБ-С-15 використовується в місцях, що не несуть механічного навантаження: утеплення дахів, стель, а також стін і підлоги під каркасної облицюванням. Цю марку також використовують для звукоізоляції приміщень.
  2. ПСБ-С-25 – щільність до 25 кг / м3, і у таких панелей універсальний характер застосування – їх використовують частіше за інших матеріалів. Крім місць, що не несуть механічного навантаження, цей утеплювач застосовують для фасадів будівель з нанесенням на нього звичайних і декоративних штукатурок.
  3. ПСБ-С-35 – щільність панелей до 35 кг / м3 дозволяє їх використання в сендвіч-панелях, в залізобетонних конструкціях (незнімна опалубка), а також для облаштування гідроізоляції. Ця марка застосовується і для підземних робіт – утеплення і гідроізоляції підвалів і фундаментів.
  4. ПСБ-С-50 – це найміцніший пінополістирол і його можна використовувати, як для місць з малою механічною навантаженням, так і з високою. Можна застосовувати для утеплення підлог, що обігріваються грунтів і навіть автобанів.

Експлуатаційно-технічні характеристики

Основна якість пінополістиролу – низька теплопровідність, це властивість пінопласту як утеплювача в порівнянні з іншими будівельними матеріалами показані в таблиці вище. Ефект досягається за рахунок рівномірного розподілу повітря в обсязі спіненого полімеру і його товщини. ПСБ будь-якої щільності можна використовувати для внутрішніх і зовнішніх робіт з будь-яким ступенем вологості, а також при перепадах температури (діапазон становить від -200°C до + 85°C).

Крім утеплення, пінополістирол використовують для звукоізоляції тих чи інших об’єктів, наприклад, ПСБ укладають всередині гіпсокартонних перегородок або під металеву покрівлю будівлі. Пінопласт відноситься до хімічно нейтральним субстанцій і має високий експлуатаційний ресурс. Навіть коли спостерігається витік, наприклад, при пошкодженні покрівельного матеріалу (профнастилу, шиферу тощо), властивості ПСБ не втрачається, так як реакція на вологу відсутня.

Спінені панелі стійкі до слабких кислот, лугів і спирту, що значно збільшує сферу застосування. ПСБ легко розкроювати і при цьому можна використовувати найпростіші інструменти – малярський ніж або напружену струну з ніхрому. Укладання здійснюється на клей, на зонтичні дюбелі або між профілями.