Полімерний бетон – це альтернативний будівельний матеріал, який використовується замість бетонних розчинів на основі цементного в’яжучого. Цемент в ньому замінюється синтетичною смолою. Завдяки їй конструкції з полімербетону набувають підвищену водонепроникність і морозостійкість, а також можуть легко ремонтуватися в процесі експлуатації.

Полімербетон відрізняється від класичних варіантів великою кількістю мінеральних наповнювачів. В’яжучий додається до заповнювачів в пропорції 1/9. Використовуються такі наповнювачі:

  1. Великий – базальтова або гранітна крихта з розмірів фракції до 50 мм;
  2. Дрібний – кварцовий пісок або подрібнений піщаник з розміром фракції до 5 мм;
  3. Наддрібний – дрібнодисперсні порошки діабазу, графіту, маралліта з розміром фракції до 0,15 мм.

В якості додаткових компонентів використовуються пластифікатори і компоненти для зміни розміру суміші. Для збільшення тиксотропних властивостей в розчин вводиться сажа або полівінілхлорид.

В якості в’яжучого використовуються:

  • Термопластичні полімери – можуть розм’якшуватися при нагріванні і тверднуть при охолодженні;
  • Термореактивні полімери – НЕ розм’якшуються при нагріванні полімерного бетону після закінчення полімеризації. Для активації використовуються отвердители. Саме цей різновид використовується в будівництві.

На сайті мережі бетонних заводів https://ipolymer.ru/produkciya/polimerbeton/ ви можете придбати як полімерний, так і класичний цементний бетон і матеріали для монолітного будівництва.

Характеристики полімербетона

Полімербетон – це будівельна суміш, при виготовленні якої замість цементного в’яжучого використовуються термопластичні або термореактивні полімерні смоли. Додатковими компонентами виступають велика і дрібна наповнювачі, дрібнодисперсний порошок графіту, діабазу або інших матеріалів.

Існує також різновид полімербетона без великих заповнювачів. Його називають полімерної мастикою і використовують для дрібних будівельних і оздоблювальних робіт, в декоративному мистецтві.

У порівнянні з традиційним цементним бетоном суміші на основі синтетичних смол мають такі особливості:

  1. Дуже велика міцність;
  2. Стійкість до впливу агресивних речовин;
  3. Морозостійкість від F400 і більше.

При використанні особливих наповнювачів полімерному бетону можна надати екрануючі властивості. Полімербетон може захистити від електромагнітних і інших подібних випромінювань при виборі матеріалу з певним рівнем електропровідності.

Для максимального збільшення міцності використовуються волокнисті наповнювачі та інші матеріали для армування:

  • Композитна арматура (можна використовувати традиційну сталеву);
  • Скляні або полімерні волокна (фібра).

Комбінація цих способів дозволяє виконати об’ємне армування і побудувати захисну або несучу конструкцію високої міцності.