При покупці або розробці проекту житлового будинку клієнти повинні отримати повний комплект документів, необхідних для отримання дозволу на будівництво.

Необхідно точно розуміти, що включає в себе проект будинку за вимогами 2020 року для України, що являє собою кожний розділ і для чого він потрібен.

Основні частини проекту

Необхідно знати склад проекту житлового будинку від https://arma.ks.ua/, який складається з 2-х основних розділів: архітектурно-будівельного, інженерного. Необхідно розібрати їх складові.

Архітектурний та будівельний розділ включає наступні частини:

Параметри будівлі, конструктивні особливості та геометричні властивості їх елементів (поверхові плани, фасади, теслярські специфікації поверху, план даху, візуалізація).
Будівельна частина, яка містить конструктивні рішення підстав, плит, дахів, креслення окремих вузлів, особливості виробів (фундаменти, плити, перемички, дахи, конструктивні вузли).

З чого складається проект будинку: креслення фасадів, що демонструють фронтальні зображення будівлі з усіх боків. Це забезпечить можливість побачити розташування вікон, воріт гаража, звіси покрівлі, його коник і інші фасадні частини.

При виконанні проекту деяких спеціальних споруд (резервуари, антенні конструкції і т.д.) рекомендується розвивати комплекс, включаючи допоміжні приміщення. При цьому в архітектурній і будівельній частині розробляються плани і розрізи допоміжних приміщень.

В архітектурно-будівельної частини проводиться вибір основних матеріалів для фундаментів, стін, каркаса, покриття і покрівлі, підлог і інших частин будівлі, наводяться основні технологічні розрахунки, розробляється планування побутових і виробничих приміщень (в промислових будівлях), приміщень в житлових і громадських будівлях.

Інженерна частина будівельного проекту

Він складається з докладних діаграм:

 1. Системи комунікацій.
 2. Опалювальна і вентиляційна зв’язок (опалення, вентиляція, котельне обладнання, при наявності).
 3. Електричне постачання. Схема розподілу світла, мережі і заземлення.

У проект приватного будинку інженерної частини входять: всі необхідні дані, докладний опис, проект включає специфікацію всіх матеріалів, обладнання та інших елементів конструкції.

Конструктивна частина

Вона складається з:

 • сходів;
 • перекриттів;
 • кроквяного типу конструкції;
 • докладних креслень;
 • схеми фундаментних елементів.

Зверніть увагу! Необхідно враховувати значення на кресленнях самих складальних планів.

Чи можливо внести зміни в готовий проект?

Внесення коригувань в типову документацію потрібно здійснювати на етапі підбору найбільш відповідного готового проекту для будівництва будинку. Зокрема, зміни можуть бути спрямовані на:

 1. заміну матеріалів, використовуваних для стін, перегородок і фасаду (за умови, що в результаті заміни не відбудеться обважнення ваги споруди);
 2. виключення елементів, які не впливають на конструкцію споруди;
 3. додавання елементів (вікна, балкон і т. д.);
 4. заміну утеплювача, передбаченого проектом;
 5. заміну матеріалу, використовуваного для зовнішньої обробки (якщо такі коригування не змінюють технологію монтажу).

Таким чином, без зміни вартості проекту його можна коригувати тільки в частині тих деталей, які не впливають на конструкцію будівлі.