Бітумна черепиця – один з різновидів м’якої покрівлі. За своєю суттю, це практично звичайний руберойд, тільки відрізняється більш цікавим зовнішнім виглядом і кращими параметрами.

Бітумну черепицю за доступною ціною з доставкою по всій території України пропонує інтернет-магазин blagosvit.com.ua.

Де використовується м’яка черепиця

М’яка черепиця використовується як класичний варіант м’якої покрівлі для приватних будинків. Такий варіант дозволяє не тільки збільшувати стійкість до зношування і будь-яким зовнішнім впливам, а й підходить для того, щоб створити унікальне дизайнерське рішення.

М’яка черепиця відрізняється від класичного руберойду підвищеною стійкістю до вологи, механічних пошкоджень і зносу. Така покрівля служить значно довше.

Це пов’язано ще і з технологією укладання – за схожим принципом раніше вкладалися практично всі покрівлі. Принцип “риб’ячої луски” дозволяє черепиці практично накладатися один на одного, підсилюючи всі корисні властивості і характеристики.

Бітумна черепиця використовується переважно для скатних дахів. Для цього ідеально підходить поєднання всіх позитивних якостей рулонних покриттів, а також гнучкість самого матеріалу. За рахунок характеристики черепиці, а також самої технології укладання, значно підвищується стійкість до вологи.

Плюси і мінуси бітумної черепиці

У бітумної черепиці є безсумнівні переваги перед іншими матеріалами для покрівлі:

  1. Стійкість до зношування за рахунок своєї структури. Бітумна черерпіца може бути використана протягом 50 років в абсолютно будь-якому кліматі. Без сильних температурних перепадів і тиску, може служити значно довше;
  2. Гнучкість. За рахунок своєї структури, матеріал досить гнучкий, щоб приймати практично будь-яку форму. Дозволяє втілювати найрізноманітніші дизайнерські рішення для малоповерхових будинків;
  3. Мала вага покрівельного матеріалу. За рахунок цього немає неободимого в якомусь додатковому зміцненні;
  4. Звукоізоляція та герметичність. За рахунок своєї структури, черепиця практично не пропускає вологу й сторонні шуми. Це дуже позитивна якість для районів жвавих міст і дуже вологого клімату, коли постійні дощі можуть впливати на інші види покрівлі;
  5. Простота монтажу. Бітумна черепиця досить просто вкладається. Не потрібно ніяких особливих знань і умінь. З цим впоратися може практично кожен;
  6. Бітумна черепиця придатна до ремонту. На відміну від більшості інших матеріалів для покрівлі, які відразу приходять в непридатність, бітумну черепицю можна вільно відремонтувати і використовувати в подальшому.

До основних мінусів можна віднести тільки два: необхідно повністю дотримуватися всіх вимог і інструкції до монтажу; за рахунок структури на даху накопичується дуже багато сміття.

Перша вимога цілком обгрунтовано, тому що сама процедура монтажу хоч і проста, що не вимагає особливих знань, але необхідно її суворо дотримуватися, інакше можуть виникнути проблеми.

Друга проблема досить специфічна. Через нерівності і шорсткості покриття, якщо в окрузі знаходиться багато дерев, практично всі листи будуть застрявати на даху. Через це доведеться її періодично чистити, що тільки додає головного болю господарям будинку.

Проте, бітумна черепиця є універсальним матеріалом для покрівлі малоповерхових будинків. Недоліки несуттєві, так як більшість плюсів значно переважує мінуси.
Особливо стійкість до зношування і відмінна шумоізоляція, яка дозволяє повністю запобігти потраплянню вологи в будинок, а також практично повністю ізолює жителів від будь-яких зовнішній впливів.