Незважаючи на останні дискусії та невизначеність, щодо екологічної політики та майбутнього використання відновлюваної енергії, https://joule.net.ua сонячні електростанції є найбільш перспективним напрямом в енергетиці. Відповідно до нещодавнього звіту, опублікованого Світовою асоціацією сонячної енергетики, галузь зазнала свого найбільшого зростання у минулому році. Завдяки таким новаторам, як Ілон Маск, очікується збільшення інвестицій в сонячну енергетику та продовження зростання сонячних технологій у наступному десятилітті.

Як працюють сонячні електростанції

    Технології сонячної енергії, системи фотоелектричної та теплової сонячної енергії перетворюють сонячне світло у придатну електроенергію або тепло. Фотоелектричні комірки виробляють електроенергію безпосередньо, використовуючи напівпровідники, виготовлені з кремнію або інших матеріалів. Прямі теплові системи використовують сонячну енергію як джерело тепла для будівель, виробничих процесів або гарячої води для дому. Ці ж системи можуть також генерувати електроенергію, працюючи на теплових двигунах або виробляючи пар для обертання електричних турбін.

Переваги сонячної енергетики

Окрім більш очевидних, «зелених» переваг сонячної енергії, включаючи нульові викиди в атмосферу та скорочення виробленої електроенергії з традиційних джерел та відповідного впливу на навколишнє середовище, системи сонячної енергії можуть принести величезну економію витрат для їх власника. По-перше, сонячна енергія не потребує витрат на паливо, тому більшість витрат здійснюються при первинних інвестиціях в обладнання.

Окрім того, для сонячних електростанцій не обов’язкова наявність постійного активного сонця. Навіть в похмуру погоду сонячні електростанції отримують більше, ніж достатньо променів, щоб задовольнити потреби в енергії. Як приклад, похмурий і часто дощовий клімат Німеччини не завадив їй стати світовим лідером у виробництві сонячної електроенергії. Активно впроваджується сонячна енергетика і в Скандинавських країнах, клімат яких не надто теплий і сонячний. Сонячні електростанції – найкращий спосіб отримати дешеву електроенергію без забруднення навколишнього середовища.