Двотаврова балка вважається одним з основних елементів у багатьох конструкціях. Їх використовують у зведенні житлових і виробничих будівель, і в інших галузях. Балки використовуються для будівництва вертикальних і горизонтальних конструкцій. Відмінною рисою металопрокату є високий рівень міцності до статичних і динамічних навантажень.

Переваги та недоліки сталевої балки

Існує два способи виробництва балок, які впливають на характеристики продукції. Двотаврові балки виробляються гарячекатаним і зварним способами. Гарячекатані балки виходять шляхом прокату сталі, якій надається двотаврова форма. Зварений спосіб – це зварювання трьох плоских частин, з яких утворюється стінка і полиці.

Гарячекатана сталева двутавровая балка характеризується монолітністю і відсутністю швів. Перевагою цього способу є простота виготовлення, яка дозволяє встановлювати невисоку вартість на продукцію. Такий металопрокат відрізняється високим показником міцності і надійності.

З недоліків слід зазначити велику товщину. Це збільшує масу всієї конструкції, що призводить до зростання витрат на будівництво. Випускаються балки конкретних розмірів. Якщо потрібний певний розмір, то необхідно відрізати потрібну частину, а решту викинути у відходи. Такий варіант призводить до збільшення вартості продукції.

Іншим способом виробництва двотаврових балок є зварний метод. Перевагою є те, що можна підібрати необхідний розмір. Зварна балка сталева двотаврова виготовляється необхідної довжини, ширини і висоти для замовника. Є можливість змінювати конструкцію виробу. При необхідності балка доповнюється полицями, посилюється ребрами жорсткості, робиться перфорація поверхні. Зварена балка володіє відносно невеликою вагою. Це зменшує витрати при будові фундаменту або при зведенні стін.

Мінусом зварного способу виробництва є наявність швів. Вони зменшують міцність конструкції, особливо якщо зварювання має брак. Рішенням є підсилити балку ребрами жорсткості. Для цього використовується арматура або інший вид матеріалу. Але такий варіант призводить до додаткових грошових і фінансових витрат, що збільшує вартість металопрокату.

Сталеві балки, які можна замовити тут https://stalex.ua/products/metalloprokat/balka3333.html – це незамінний елемент для створення довговічної і надійної будови. Двотавровий металопрокат оптимально сприймає навантаження на вигин. Його рекомендується вибирати для створення несучих елементів. Це перекриття в будівлях, підвісні шляхи, в конструкціях вагонів, мостів, екскаваторів, для створення каркасних стін в шахтах.