Броньовані двері у наш час – це не мода, не прагнення продемонструвати свій особливий статус, а справжня необхідність. Проте мало придбати такі двері, їх слід правильно встановити.

Якщо двері неправильно зафіксувати в дверному отворі, зловмисники можуть просто витягнути їх. Особливо актуальним є таке застереження для жителів приватних будинків, адже у багатоквартирних будівлях під час злочинних маніпуляції є ризик, що хтось викличе поліцію. А от приватний будинок можливо пограбувати так, що лише через кілька днів, коли господарі повернуться, скажімо, з відпустки, вони побачать, які збитки було завдано.

Переваги самостійного встановлення дверей

У багатьох селах та маленьких містечках професіоналів, що працюють саме з броньованими дверима, немає. А от потреба у встановленні є. В багатьох випадках люди відмовляються від придбання броньованих дверей на місці разом з послугою їх встановлення, бо в маленьких містечках, де відсутня конкуренція, ціни на такі двері часто бувають захмарними. Тож всі, хто вміє працювати руками, віддають перевагу придбанню дверей в інтернет-магазині.

Крім доступності, таке рішення має й ще одну перевагу – під час робіт господар може сам оцінити якість дверей. Скажімо, є виробники, які виготовляють штирі фіксації замка… з пластику! Таке рішення неприпустиме з погляду безпеки, проте воно дозволяє здешевити виріб. Якщо двері встановлюють майстри з того ж магазину, де ви придбали двері, господарю не дадуть шансів побачити цю ваду.

Якщо у вас є досвід роботи з металом, ви можете ознайомитися з інструкцією по встановленню дверей і виконати роботи самотужки. Нічого складного там немає:

  1. Демонтуєте стару дверну коробку.
  2. Робите заміри нової дверної коробки, щоб підготувати дверний отвір. Він має бути вищим і ширшим, ніж згадана коробка. По висоті припуск має становити до 15 сантиметрів (з урахуванням теплоізоляції на підлозі), по ширині – 5 сантиметрів (по 2,5 з кожного боку). При підготовці отвору до встановлення нових дверей слід оббити всі частини стіни, які погано тримаються та зашліфувати сторону отвору до цегли чи бетону, до яких і буде кріпитися коробка.
  3. Просвердлити в стіні отвори глибиною близько 15 сантиметрів для анкерних болтів або арматури, до якої буде приварена нова дверна коробка.
  4. Встановити дверну коробку, зафіксувавши її дерев?яними клинами. Регулювати положення коробки, доки вона не стане належним чином, після чого задути всі щілини будівельною піною.
  5. Перевірити, наскільки легко зачиняється та відчиняється дверне полотно.
  6. Якщо не виникає ніяких проблем з відкриванням, зафіксувати поріг та притолоку.
  7. Виконати декоративні роботи – встановити заглушки на болти та анкери, зрізати надлишок будівельної піни, заштукатурити краї дверного отвору.

Переваги роботи майстрів

Якщо є хоча б якісь вади, двері встановлені не ідеально – досить швидко замок почне заклинювати. Виламувати броньовані двері складно, доведеться вирізати болгаркою замок. Таким чином дверне полотно, навіть якщо його й відремонтують, втратить показники міцності.

Друга проблема – вартість обладнання для встановлення дверей самотужки. Візьмемо найпростіше обладнання, яке може знадобитися, а є не у кожного господаря – болгарку. З вартістю болгарок можна ознайомитися на сайті https://allo.ua/ru/bolgarki/diametr_diska2_bolgarki-125/. Якщо цей прилад не буде у подальшому застосовуватися, то, може, дешевше просто оплатити роботу професіоналів?