Багато батьків звертаються за допомогою до дизайнерів, щоб облаштувати кімнату маленької людини, що тільки но народилася. Але якщо виявити інтерес, можна і без сторонньої допомоги оформити дитячу гарно та практично.

На даному етапі ігрова кімната не знадобиться, оскільки розваги дитини в цьому віці полягають у їжі та обіймах з батьками, тому список меблів для дитячої кімнати буде максимально коротким.

Ліжко

Головні вимоги для ліжечка – безпека, екологічність та комфорт. У пріоритеті завжди є глибокі ліжка з підвищеною стійкістю, та з натурального дерева. Намагайтеся розташувати ліжко в світлій частині кімнати, але дотримуйтесь потрібної відстані від вікна та опалювальних приладів. Зверніть увагу на функціональність меблів, багато моделей продаються з регуляторами висоти дна та бортів. Таке доповнення буде дуже доречним, коли малюк почне самостійно вставати. Відстань між лозинами бортиків має бути не більше 5 см.

Не купляйте занадто дорогі меблі для малюків, бо ліжно треба буде замінити вже через 3-4 роки, і ваші інвестиції у люксову модель ліжечка будуть даремними.

Комод

Комод – універсальна річ, яка однозначно має бути у кімнаті маленької дитина. Його можно використовувати для зберігання різних дрібних предметів, наприклад одягу, памперсів, посуду, іграшок вашої дитини. Зверху має бути встановлений пеленатор. Це трансформер, який дозволяє отримати рівну поверхню, з ідеальними розмірами для переодягання дитини.

Перед тим як придбати меблі для немовля, подумайте про власний комфорт. Висота комоду має бути розрахована так, щоб мамі не доводилося постійно згинатися над дитиною. Також у ньому мають бути місткі полиці та ящики у яких зберігають одяг малюка та інші речі.

Стандартний комод у дитячу кімнату може вміщати в собі, наприклад, 4 ящики або йти в комплектації з полицями для зберігання білизни та речей малюка. Краще купувати його одночасно з ванною для новонародженого, щоб можна було не тільки перевдягати дитину на комоді, а й купати.

Додаткові меблі

Якщо кімната малюка за простором велика, також можно обрати меблі для батьків і на майбутнє для дитини.

Для батьків, мається на увазі, крісло або диванчик. Дитина потребує постійного нагляду, тому мама чи тато будуть багато часу проводити у дитячій кімнаті, відповідно робити це стоячи буде не дуже зручно. Доволі часто для дитячої саме новонародженої дитини купують крісло-гойдалку. Зручні меблі дозволяют комфортно розташовуватися поруч з колисковою, а рухи вперед-назад позитивно впливають на дитину під час заколисування.

Що стосується шафи, то вона ніколи не буде зайвою. Спочатку речі дитину можна будет вмістити в один комод, але вже зовсім скоро з’являться нові іграшки, ковдри, змінна постіль, багато нових речей та взуття. Як відомо, діти дуже швидко ростуть і їх гардероб міняється майже кожні три місяці. Але найбільше місця з часом починають займати саме іграшки. Для їх зберігання можно придбати спеціальні шафи та комоди, але раціональніше будет встановити великі місткі меблі в яких знайдеться місце для усіх перерахованих речей.

Незважаючи на те, що дитячі стільчики та столи будуть використовуватися за назначенням з 6 місяців, а може й більше, краще купити іх заздалегідь. Встановивши стілець на кухні мама може виконувати хатні справи не залишаючи дитину саму в кімнаті. Стільці обладнані ременями безпеки, та мають наклону конструкцію спинки, що дозволяє зайняти безпечне положення для новонародженої дитини.

Усі поради зводяться до того, щоб зробити кімнату безпечною та зручною. Кольори повинні бути спокійними, освітлення м’яким, а текстиль щонайменше, щоб не збирати пил.