Плінтус – традиційний спосіб закрити стик між підлоговим покриттям та стіною. Цей декоративний та захисний елемент інтер’єру вже не в тренді, але потреба заховати зазор залишається. Що вибрати замість звичайного плінтуса?

Варіанти оформлення стику

  • Бруски чи пробки.

Для маскування стику використовують корковий компенсатор – стійкий до вологи, екологічний, зносостійкий. Являє собою бруски довжиною до 90 см, розміром 1х1,5 см.

  • Кольоровий герметик.

Спеціальна пастоподібна суміш застосовується для ущільнення швів. Існує декілька типів засобу, в залежності від складу: акриловий, бітумний, каучуковий, силіконовий, поліуретановий.

  • Рідка пробка.

Альтернатива першому варіанту – матеріал той самий, але інша консистенція. Пробку подрібнюють, надають форму рідкого клею для герметизації шва між стіною та покриттям для підлоги.

  • «Ширяюча стіна».

Щоб створити незвичайний ефект, потрібне дотримання двох умов. Перша – стіна обшита гіпсокартоном, друга – потрібен спеціальний Г-подібний плінтус. Підлогове покриття заводять під нього та отримують тіньовий ефект. Результат – стіна ніби не з’єднана із підлогою.

  • Світлодіодна підсвітка.

Актуальне та креативне дизайнерське рішення для кімнат – підходить і для стелі, і для підлоги. У стик встановлюють світлодіодну стрічку або використовують алюмінієвий плінтус з підсвіткою. За бажанням, фахівці виконають монтаж так, щоб підсвічування вмикалося, як реакція на рух у приміщенні (потрібний датчик руху).

  • Верев.

Недорога та стильна альтернатива звичайному плінтусу. Він наклеюється як окантування на місце стику. Зверніть увагу на важливий момент – складно приклеїти рівно, тому рекомендується звернутися за допомогою професіоналів.

  • Декоративні панелі.

Встановлення нагадує монтаж звичайного плінтуса (на спеціальний клей чи шурупи). Різниця в дизайні та висоті виробу. Панелі можуть закривати не лише нижню частину, та й половину стінки. Залежно від дизайну приміщення використовують як гладкі, так і фактурні, об’ємні вироби.

  • Лиштва.

Дверний отвір зазвичай обробляють лиштвою – її можна використовувати замість плінтуса. Плюси: вигідно (часто дешевше за плінтуси), дизайн продовжує оздоблення дверного отвору.

  • Штапики для кріплення шибок.

Пряме призначення очевидне, але застосовні вони і для стику підлоги та стіни. Виготовляються з дерева, ПВХ, МДФ – багато варіантів, що полегшує вибір відповідного. Кріпляться на спеціальний клей або «рідкі цвяхи».

  • Нестандартні бордюри.

Панелі або бордюри з кераміки або скла, стійкі до вологи, плісняви, грибка, виглядають ефектно в сучасних та класичних стилях.

Обирайте те, що гармонійно впишеться в інтер’єр, і звертайтеся за професійною допомогою з монтажу!