Часник – культура, що росте на присадибній ділянці, і посадка його можлива двічі на рік. Головною вимогою є достатньо удобрений ґрунт. Часник добре розвивається на супіщаниках та суглинках з кислотністю ґрунту ближчою до нейтральної.

Підготовка ділянки

При посадці цієї культури на дачі потрібно обробка землі та дотримуватися сівозмінних правил. Найкращу врожайність забезпечує озимий сорт, висаджений пізно восени.

Порада: весняна висадка відрізняється від зимової термін зберігання та відсотком врожайності.

Посадка часнику восени на дачі потребує підготовки ґрунту, який розпушують та удобрюють в останніх числах серпня місяця. За місяць-півтора до посадки часнику земля має бути підготовлена ​​повністю. Щоб отримати повноцінні головки часнику, потрібно обробляти ділянку вручну. Необхідно внести у ґрунт по цілому відру гною. Обов’язково для активації зростання культури ділянку треба удобрити міндобривами, а з настанням тепла підгодувати азотом.

Культура не приживеться на ділянці, де раніше вирощувалися кабачки, гарбуз. Щоб прибрати залишки цих культур із землі, використовується орний пристрій. Посадка на їхнє місце призведе до ураження часникових стебел фузаріозом. Крім того, щорічна посадка часнику на одну площу не принесе бажаної врожайності.

Що потрібно для зростання коренеплоду?

Варто зазначити, що чеснок – холодостійка культура, здатна витримати максимальну температуру -45°С, тому про його замерзання мови бути не може. Під товстою кулею снігу часникові паростки чудово зберігаються, а навесні за сприятливої ​​температури починають свій активний ріст. Позитивно позначається на зростанні та розвитку паростків атмосферний фронт і температура +18-25°С.

Як виростити крупний часник без особливих зусиль?

Щоб отримати великі часникові цибулини, в період випускання стрілок їх негайно слід відламати, інакше стрілка вбере всі поживні елементи, необхідні часниковим головкам для росту і формування.

Вирощування з насіння

Зубки на грядку висаджуються після того, як насіння проросло. Вирощування часнику з насіння виконується восени та навесні. Підходящий ґрунт, щоб виростити часник, – трохи підсохла земля після танення останнього снігу. Тільки в такому випадку можна отримати рясний урожай. Починати краще із засіву площі від 1 до 1,5 га. Через те, що виростити часник із насіння – справа не клопітна, робити це можна і для домашнього використання, і для бізнесу. А якщо ви хочете семена чеснока купить, то радимо перейти за посиланням вже зараз.

Вирощування часнику в домашніх умовах

Вирощування часнику в домашніх умовах у тарі на підвіконні також можливе. Щоб виростити часник на підвіконні, використовують пластикові стаканчики або дерев’яні скриньки. Ґрунт перед посадкою удобрюють, змішують із торфом або компостом.

Порада: для вирощування культури на підвіконні посадковий матеріал має бути середніх або дрібних розмірів, оскільки великі головки призведуть до зростання листя та стрілок.

Технологія вирощування часнику полягає у наступних способах посадки:

  1. Спосіб №1 – традиційний. Під нього відводять площу, де раніше росли огірки, боби, капуста. Місце під часник не повинно мати низини, яка навесні заповнюється ґрунтовою водою. У борозни перед посадкою вносять компост або гній, після чого відбувається перекопування ґрунту на висоту багнета лопати. Лунки для паростків повинні бути створені через 25 см. Зубки повинні бути в шкірці, між ними відступають 10 см. Лунки до і після посадки зрошують і мульчують.
  2. Спосіб №2 – подвійна посадка. Такий спосіб підходить за незначних масштабів городу. Особливістю методу є посадка у два шари. Здійснюється вона восени та наприкінці літа. Перший посадковий ряд проходить нижче, другий вище. Перша борозна повинна містити поглиблення в 12 см. Ряд, що знаходиться вище, повинен містити лунки в 7 см завглибшки. Між зубками великих розмірів робиться відступ 25 см. Після внесення паростків часнику в лунки вони присипаються землею.
  3. Спосіб №3 – посівний. Вирощування часнику у відкритому ґрунті полягає в укладанні зубків у лунки на бік, після чого їх засипають землею. Посів часнику великих розмірів у бічному положенні не вплине на ріст, розмір та смак коренеплоду. Весною такі сіянці почнуть активно зростати. Першими прориваються із землі паростки, посаджені у першому ряду. Зубки, посаджені глибше у землю, мають розвинену кореневу систему.

Порада: вище розташована грядка навесні швидше прогрівається і формує цибулини.
Коли садити часник – головне питання городників. Посадка зубчиків у землю проводиться рано – на перших тижнях квітня. Ділянка повинна готуватися задовго перед висадкою зубків, а краще восени, бо навесні земля знаходиться в промерзлому стані.

Осіння посадка починається з другої декади вересня і триває до початку жовтня, щоб перед першими заморозками коренева система встигла прижитися. Не враховуючи сорт часнику, що вирощується (яровий він або озимий), за сезон виходить зібрати тільки один урожай.

Бізнес-вирощування часнику

Період посадки озимих сортів – вересень-жовтень. Часник на реалізацію найкраще висіяти на ділянку, де раніше росла капуста чи квасоля. Також слід забезпечити такі умови:

  • температура на поверхні ґрунту повинна бути в межах 12°С;
  • посадкова грядка має бути рівною, помірно вологою;
  • підготувати земельну ділянку треба заздалегідь. Як підживлення на грядці вноситься
  • гній, компост та фосфорне добриво;
  • після всіх проведених процедур земля скопується і вирівнюється граблями.

Рентабельність вирощування часнику досить висока за незначних вкладень у період старту підприємницької діяльності. Якщо часникові сіянці вкоріняться, прибуток буде високим. За середніх показників з 1 га при ретельному догляді можна зібрати до 6 тонн повноцінного врожаю.