Праска – незамінний побутовий прилад у житті кожної господині. Але, як і інші прилади, його потрібно періодично чистити.

У праски насамперед забруднюється підошва. Це робить прасування неможливою, адже брудна підошва може забруднити одяг, і навіть зіпсувати його. Як же впоратися із цією проблемою?

Існує кілька дієвих способів з використанням домашніх засобів:

  1. Кухонна сіль. Для початку необхідно буде висипати на папір кухонну сіль і поступово розподілити її по листу. Далі треба пройтися праскою по солі та продовжувати це робити доти, доки забруднення не зникне. А якщо ви не знаєте, чем очистить утюг от пригоревшей ткани, то радимо перейти за посиланням вже зараз.
  2. Парафінова свічка. Свічку необхідно загорнути у тканину. Далі потрібно потерти нею забруднену ділянку. Важливо розмістити праску над мискою чи непотрібними газетами, оскільки свічка розплавиться і парафін почне капати. Якщо у прасці є парові отвори або підошва має нерівну поверхню, необхідно працювати з особливою обережністю: потрібно стежити за тим, щоб парафін не потрапив усередину праски. Якщо це станеться, то при наступному прасуванні парафін розтане і потрапить на чисті речі. Дочекавшись моменту, коли забруднення зійде, необхідно видалити частинки свічки з підошви праски.
  3. Перекис водню (3%). Необхідно намочити перекисом ватяний диск або невелику ганчірочку і відтерти цятки з непрогрітої підошви. У цьому методі необхідно застосувати зусилля. Перекис вплине на наліт, що зробить процес очищення легшим.
  4. Столовий оцет. Для початку потрібно намочити ватяний диск оцтом. Після цього диском потрібно протерти прохолодну підошву праски. У разі сильного забруднення необхідно додати до суміші з оцтом нашатирний спирт у співвідношенні один до одного.
  5. Харчова сода. Насамперед потрібно приготувати суміш. У невелику ємність налити воду і розмішати в ній пару ложечок соди. Сумішшю потрібно змочити ватяний диск або ганчірочку і протерти поверхню праски, попередньо її не нагріваючи. Після завершення процедури праску необхідно очистити від залишків суміші.
   сода очистить праску
  6. Рідина для зняття лаку. Мало хто знає, але цю рідину можна використовувати не тільки при наведенні краси нігтів, а й при очищенні побутових приладів. Так, якщо до підошви прилипнув поліетилен або частинка пластикового пакета, то впоратися з подібним забрудненням допоможе саме рідина для зняття лаку. Потрібно змочити в рідині ватяний диск або ганчірочку й акуратно відтерти шматочки, що прилипли. Важливо діяти гранично обережно, адже у разі потрапляння рідини на інші частини праски може статися пошкодження пластмаси.