Усе електрообладнання, яке є в будинку або квартирі: вимикачі, розетки, освітлювальні прилади та інші елементи системи електропостачання – підключається через електрокабель. Щоб система працювала якісно та надійно, при її монтажі необхідно врахувати характеристики, властивості та технічні показники електрокабелів.

Як вибрати електричний кабель для дому?

Електричні кабелі – це металеві вироби зі струмопровідними жилами, які можуть мати різну форму. Вони використовуються, коли виникає потреба в електромережі, за допомогою якої здійснюється передача електричної енергії споживачам електроенергії. Наприклад, це може бути прилад освітлення чи побутова техніка, яка має працювати у певному режимі. За типом підключення кабелі поділяються на:

  • одножильні;
  • багатожильні.

За формою вони бувають:

  • круглі;
  • плоскі.

Круглі дроти використовують на ділянках, де немає можливості згинати жили, а плоскі – там, де є такі обмеження. Жили бувають однодротяні та багатодротяні. Однодротяна жила має однаковий діаметр, багатодротяна може мати різні діаметри. Також існує класифікація електрокабелів за перетином жил. Для монтажу дротів у побуті використовується багатожильний електричний кабель.

Думка експертів

В наш час дуже важливо стежити за тим, як працює побутова техніка у будинку чи квартирі. Для цього потрібно правильно вибрати електричний кабель та зробити всі необхідні з’єднання. Інакше можуть виникнути проблеми, наприклад, із функціонуванням побутової техніки.

Тому перед покупкою електричних дротів потрібно враховувати, що у кожного дроту має бути різний переріз. Так можна максимально убезпечити своє життя. Адже якщо неправильно вибрати кабель, це може призвести до того, що під час роботи електроприладу може виникнути пожежа. Крім того, навіть якщо під час пожежі ніхто не постраждає, квартира буде повністю зіпсована.

Якщо ви хочете, щоб ваша квартира або будинок були максимально безпечними, перед вибором електричного кабелю потрібно ретельно вивчити його технічні параметри. Для того, щоб вибрати хороший кабель, потрібно знати його характеристики. Наприклад, щоб кабель виконував поставлені завдання, він повинен мати певну межу допустимої температури. Тобто, якщо температура провідника перевищить допустиму, він може розплавитися. Це пов’язано з тим, що при нагріванні жили кабелю можуть розширюватися, а при охолодженні вони почнуть стискатися. Такий процес призведе до того, що провідник може повністю перегоріти. Щоб цього не сталося, переріз провідників має відповідати допустимій температурі.