У будівельно-ремонтних проектах все частіше використовують наливну підлогу — сучасне покриття, яке отримують на основі рідкого або в’язкого матеріалу та розподіляють по всьому периметру. Така підлога захищає поверхню від механічних та хімічних впливів, а також надає приміщенню гарного декоративного вигляду. Швидкий монтаж та особливі експлуатаційні характеристики матеріалу оцінили забудовники, дизайнери та звичайні споживачі.

Види наливної підлоги

Наливні підлоги бувають двох видів залежно від речовин, що складають основу суміші:

  • мінеральні;
  • полімерні.

Перша категорія включає суміші, що складаються з цементу та різноманітних добавок. Такий тип покриття застосовується для вирівнювання поверхні перед подальшим укладанням лінолеуму, плитки, паркету або іншого матеріалу. В свою чергу, окремо виділяють такі види мінеральних сумішей:

  • базові (чорнові) — використовуються, щоб вирівняти поверхню с ухилом до 80 мм;
  • середні — актуальні при нерівностях до 30 мм;
  • фінішні — підходять в якості остаточного поверхневого шару.

На сайті alkiv.ua представлений широкий выбор фінішного та чорнового покриття. Самовирівнююча наливна підлога несе в собі одночасно практичну та декоративну функцію. Вона зарекомендувала себе як якісна альтернатива кахельній плитці, паркету або ламінату.

Нюанси вибору та галузі використання

Наливна підлога служить оптимальним варіантом оздоблення жилих кімнат, офісних та промислових приміщень, кафе, гаражів. При цьому в будівельному інтернет-магазині Alkiv можна придбати суміш з необхідними технічними характеристиками.

Фінішні суміші дозволяють отримати безшовну та гладку конструкцію, яка не збирає пиловий наліт та гармонійно виглядає в гостинній або ванній кімнаті. Якщо передбачається монтаж системі «тепла підлога» або вирівнювання великого ухилу, для стяжки будуть актуальні суміші с дрібним зерном. Якщо поверхня вирівнюється задля подальшого покриття лінолеумом, краще використовувати цементні або гіпсові склади великої фракції. Особливу увагу слід приділяти наливній підлозі у ванній, душовій або іншому вологому приміщенні — гіпсовий матеріал в цих випадках не підійде. Для промислових об’єктів рекомендуються епоксидні суміші, що характеризуються максимальною стійкістю до впливу хімічних факторів.

Але головне, що варто уточнити перед придбанням матеріалу, — потрібна вам суміш для чорнового заповнювання або в якості декоративного покриття. При правильному виборі ви зможете отримати дійсно красиву та довговічну підлогу.