Значна частина вхідних дверей, доступних на сучасному ринку, є масовим продуктом. Виробники вміло приховують недоліки таких конструкцій за плівкою, що ламінує, і навіть шпоном, що надає багатий вигляд. При цьому двері з масиву мають безліч переваг, не характерних для бюджетних щитових конструкцій. Йдеться про високу міцність, надійний захист від тепловтрат, екологічність та довговічність.

РІЗНОВИДНОСТІ ДВЕРЕЙ З МАСИВУ ДЕРЕВА

Найбільш популярні двері з масиву сосни. Матеріал має гарну міцність і демонструє стійкість до гниття. За фактурою такі двері нагадують модрину. На завершальному етапі обробки поверхня отримує унікальний та ефектний малюнок. Такі конструкції вибирають для установки усередині приміщень. Однією з ключових переваг є відносно невисока ціна.

У найдорожчому сегменті представлені дубові двері. Їхня ціна формується з урахуванням високої вартості сировини, а також складності в процесі обробки. Але витрачені кошти повертаються з лишком. Дуб набагато міцніший за інші різновиди деревини. Він не боїться температурних перепадів, високої вологості та механічної дії. Так, за сильних ударів щитова конструкція практично не деформується. Такі двері при своєчасному обслуговуванні можуть прослужити власникам понад сотню років.

У процесі виготовлення дверей також широко використовується горіх та вільха. Слід зазначити, вільха не боїться вологи. Тому встановлювати двері з масиву можна навіть у ванних приміщеннях. Досить елітними є двері з горіха. Він має бездоганні декоративні характеристики. Якщо говорити про механічні удари, то горіх поступається дубу, що обумовлено середньою щільністю та твердістю. Тим часом, матеріал легко піддається реставрації та ремонту.

Насамкінець необхідно відзначити, що практично будь-який масив – це ідеальне рішення. Наприклад, двері з масиву сосни можуть ефективно витримувати температурні перепади та вплив вологи. Для цього передбачені спеціальні лаки, поліролі та водовідштовхувальні засоби. Таким чином, власнику необхідно підготуватися до додаткових витрат. Якщо ж забезпечувати належний догляд і дбайливо ставитись до дверей, то вони служитимуть власникам десятки років без втрати своїх експлуатаційних та естетичних характеристик.