Укладання кабельної електричної підлоги вимагає вправності та дотримання деяких нескладних, але дуже важливих правил.

Робота розпочинається з підготовки. Минуле покриття (якщо таке є) акуратно видаляється, а поверхня ретельно очищається від пилу та дрібного сміття за допомогою промислового пилососу. Всі дефекти і нерівності обов’язково закладаються спеціальною сумішшю, що самовирівнюється, яка продається в будівельних супермаркетах.

По периметру викладається теплоізоляційна стрічка завтовшки трохи більше 1 мм – придбати її можна на сайті https://rdmarket.com.ua/. Це робиться для того, щоб захистити стіни приміщення від контакту з стяжкою, що прогрівається.

На підготовленій і рівній поверхні без перепадів висоти розстилається ізоляційний матеріал товщиною від 3 до 4 мм з фольговим покриттям, що відбиває. Це потрібно, щоб обладнання гріло саме підлогу, а не віддавало виділене тепло стелі сусіда з квартири знизу. Матеріал кріпиться до підлоги за допомогою міцної клейкої монтажної стрічки і степлера, або через двосторонній скотч. Стики між смугами необхідно залишати якнайменше.

Коли всі перераховані вище дії зроблені, на поверхні розмічається схема майбутнього укладання, а потім, згідно з розміткою, розташовується кабель і закріплюється спеціальними затискачами.

Оптимальними параметрами вважаються:

  1. крок у 80-150 мм;
  2. відстань від стіни безпосередньо до дроту – 50-100 мм;
  3. від газових та водопровідних труб – 100-150 мм;
  4. вигин кабелю – не менше 50 мм;
  5. з’єднання дротів – тільки в зоні стяжки.

Після розкладки нагрівальний кабель з’єднується з силовим і до системи підключається панель, що управляє. Далі монтуються термодатчики та обладнання запускається для тестування на працездатність у різних температурних режимах.

Якщо тепла підлога протягом доби функціонує нормально, здійснюється завершальний етап і кабель заливається стяжкою товщиною від 4 до 5 сантиметрів залежно від потужності кабелю. Стяжкова маса дуже ретельно розподіляється поверх гріючих елементів будівельним шпателем. Дуже важливо зробити все акуратно і не допустити утворення повітряних кишень, які надалі завадять якісному обігріву.

Коли стяжка повністю висохне та затвердіє, монтується фінішне декоративне покриття і далі система експлуатується згідно із заявленими стандартами та технічними вимогами.
Правильно встановлене кабельне обладнання, що гріє, повноцінно забезпечує приміщення теплом, довго служить і дає користувачеві можливість суттєво економити на комунальних платежах.