Асфальт (технічна назва – асфальтобетон) – це будівельний матеріал на основі щебеню або піску та в’яжучого бітуму. Основна сфера його застосування – будівництво доріг. Але він також широко використовується для благоустрою міських та приватних територій.

З асфальту роблять покриття парковок:

  1. Біля торгових центрів
  2. У промзонах
  3. У дворах багатоквартирних будинків
  4. У приватних будинків
  5. У підземних паркінгах

Паркування біля громадських будівель часто асфальтують. На такому заїзді буде комфортно не лише переміщатися, а й паркуватись.

Який асфальт краще підійде для паркування

Асфальтобетонні суміші (АБС) розрізняються за своїм складом та співвідношенням компонентів (детальніше дізнатись допоможе источник за посиланням). Від цього залежать властивості матеріалу та кінцевого покриття з нього. Якщо ви замовляєте асфальт із характеристиками, які не підходять для вашого завдання, то ризикуєте викинути гроші на вітер.

А щоб логіка цих рекомендацій була зрозумілішою, розберемо її на конкретних прикладах:

Допустимо, ви хочете облаштувати паркування на своїй заміській ділянці. Вона варта стоянки одного легкового автомобіля (максимум – двох). Це означає, що навантаження на неї буде невеликим. Для такого завдання можна взяти асфальтову крихту – дешевий вторинний матеріал, який виходить після зняття старого дорожнього полотна.

Але вона не проходить перевірок на відповідність Держстандарту. Немає жодної гарантії, що наступного року таке покриття не «попливе». Натомість для тимчасового паркування це оптимальний варіант.

Найвищі якісні показники – гарячі АБС. Якщо ви готові доплатити за надійність, краще брати саме їх. Як альтернативу можна розглянути теплий асфальт. Він укладається за більш низьких температур, у тому числі мінусових (до -5-10C). Але такий матеріал виробляється не скрізь і коштує дорожче.

Для приватного паркування для економії можна замовити піщаний асфальт. Але він досить пластичний і у спеку може продавлюватись колесами автомобіля. Більш надійним вибором буде дрібнозернистий асфальт на основі щебеню. Саме він використовується на громадських паркінгах.

Холодний асфальт теоретично можна брати для облаштування невеликої парковки. Але це не дуже вигідний варіант. Сам матеріал коштує досить дорого і продається невеликими обсягами – мішками та відрами по 25-50 кг. При цьому за якістю він сильно поступається гарячим сумішам. Його основна сфера застосування – ремонт ям.

Щебенево-мастичний асфальтобетон (ЩМА) – це особливий різновид асфальту з високим вмістом щебеню та стабілізуючими добавками. Він відрізняється високою міцністю та жорсткістю, тому підходить для стоянок важкого вантажного транспорту. Але для приватних територій брати його нема рації.

Існують ще два важливі різновиди матеріалу, які мають досить вузькі сфери застосування. Це крупнозернистий та литий асфальт.

Крупнозернисті АБС відрізняються високою міцністю за рахунок великого каміння. Але їх дуже складно ущільнити вручну – для цього потрібні важкі ковзанки. Такі суміші використовуються при створенні надійних та жорстких основ доріг.

Литий асфальт відрізняється підвищеними гідроізоляційними властивостями. За рахунок цього він затребуваний під час будівництва мостів та шляхопроводів. Але коштує матеріал дорого, і для його транспортування потрібна спеціальна техніка, обладнана закритими контейнерами з підігрівом та мішалкою. Тому замовляти його для облаштування паркування, особливо приватного – недоцільно.

Особливості асфальтування паркування чи стоянки

Загальна технологія укладання асфальту однакова всім видів робіт. Готову АБС потрібно викласти на підготовлену основу, розрівняти та як слід ущільнити з використанням ковзанки або ручної віброплити.