Проблема чутності різних звуків знайома багатьом мешканцям багатоквартирних будинків. Через тонкі стіни, відсутність звукоізоляції та герметичність кожен може зіткнутися з набридливим шумом через стіни. Але технології розвиваються і ринок вже пропонує ефективні рішення для поглинання звукових хвиль.

Ті самі натяжні стелі спочатку забезпечують шумозаглушення, зазвичай, трохи більше 5 Дб. Між глянсовою або матовою плівкою та бетонною поверхнею стелі залишається повітряна подушка, яка мінімізує поширення звуку. Але найчастіше цього виявляється недостатньо, і доводиться вибирати серед систем з шумопридушенням. До речі, якщо вас цікавлять натяжні стелі з шумоізоляцією, то радимо перейти за посиланням https://potolkoff.kiev.ua/natyazhnyie-potolki-s-shumoizolyatsiey, не гаючи часу.

Типи та особливості ізоляторів

Матеріали для натяжної стелі можна розділити на дві групи:

  1. Звуковбирні. Структура ізолятора досить м’яка та пориста. За рахунок цього шум, намагаючись пройти через матеріал, спочатку пригальмовується, а потім поглинається. Особливі властивості волокна забезпечують необхідний результат. До звукопоглинаючих ізоляторів цього типу відносяться базальтові та повстяні плити, а також мінеральна вата.
  2. Звукоізоляційні. Якщо порівнювати зі звукопоглинаючим типом, то принцип роботи ізоляційних матеріалів є протилежним. Тобто ізоляційні стелі не поглинають, а відбивають звукові хвилі. Такий матеріал характеризується щільною та міцною структурою, за рахунок чого відбувається відображення, а не розгойдування хвилі. Якщо вас цікавить, скільки буде коштувати стеля з шумоізоляцією, то переходьте за посиланням potolkoff.kiev.ua/calculator, не гаючи часу.

Одним із популярних видів є сендвіч-конструкції, що передбачають звукопоглинаючий шар зсередини, та звукоізоляційний – зовні. У цьому випадку гарантується мінімізація шуму. Ефективність поглинання звуків залежить від того, наскільки правильно будуть вибрані панелі відповідно до характеристик приміщення.

Властивості та переваги мінеральної вати

Це найбільш доступний та практичний ізолятор, для якого характерні такі переваги:

  • теплоізоляційні характеристики;
  • простота встановлення;
  • доступність.

Монтаж ізолятора вимагає попереднього встановлення каркаса, як правило, дерев’яної конструкції. Матеріал поставляється у продаж у рулонах або матах, а його ширина визначає розміщення рейок на стелі. Щоб фіксація мінеральної вати була надійною, матеріал повинен заходити під рейки та бути максимально натягнутим. Для якісного кріплення відстань між конструктивними компонентами каркаса має бути меншою за ширину ізолятора. Плита із мінеральної вати прибивається цвяхами до стелі, що забезпечує міцну фіксацію. Цей тип ізолятора є нестійким до вологи, і це його основний недолік.

Пінополістирол та його особливості

Для пінополістиролу характерна невелика теплопровідність, паропроникність та зручність застосування. При виготовленні полістиролові кульки насичуються газом, за рахунок чого стають більшими. Завдяки цьому ізоляційний матеріал несприйнятливий до стиснення. Насичення газом робить пінополістирол більш пружним та легким.

Матеріал представлений у продажу у вигляді плит, товщина яких становить від 2 до 10 см. За рахунок цього значно спрощується процедура монтажу. Насправді пінополістирол може поглинати до 25 Дб звукових хвиль, що загалом непогано. Для кріплення ізоляційних плит використовують спеціальний клей, монтажна піна або рідкі цвяхи. Для якіснішого зчеплення можуть використовуватися додаткові фіксатори-грибки.

Нещодавно у продажу з’явилася спеціальна шумоізолююча тканина. Це окремий вид ізолятора тканинної структури з безліччю отворів. Мікроперфорація забезпечує ефективне поглинання чужих звуків.