Рекуператор повітря – універсальний агрегат, що забезпечує постійний приплив свіжого повітря до помешкань будинку, квартири. Через отвір у стіні повітряний потік надходить у приймальну частину пристрою та очищається від домішок. Після підігріву до кімнатної температури повітря подається до приміщення. Одночасно з цим виводиться «відпрацьована» повітряна суміш, що містить вуглекислий газ.

Як вибрати для квартири рекуператори повітря ціна яких вас приємно здивує?

Підключення рекуператора

Оптимальна точка установки – збоку вікна, 30 сантиметрів від стелі. Повітрозабірний пристрій повинен бути на 1 метр і вище від стійкого снігового покриву. Мінімальна відстань між кількома пристроями становить 1 метр, максимальна – 10 метрів. Щоб зменшити вітровий тиск, агрегати не встановлюють на внутрішніх кутах будівель. Наскрізний канал бурять з ухилом 2 градуси у бік вулиці.

Який рекуператор повітря вибрати?

При порівнянні варіантів покупці звертають увагу на

  1. тип;
  2. продуктивність;
  3. можливість підключення автоматики.

У продажу є роторні та пластинчасті моделі. Роторні пристрої допускають часткове змішування вхідних та вихідних потоків. Пластинчасті мембранні простіше в установці та надійніше. Мембрани запобігають випаданню конденсату, утворенню льоду. Багатоступінчасті пластинчасті системи працюють навіть на при дуже низьких температурах.

Продуктивність рекуператора – це обсяг повітря, що надходить у приміщення протягом години роботи. За санітарними нормативами, на 1 особу припадає не менше 60 кубометрів.

Автоматичні системи полегшують управління обладнанням. Достатньо один раз налаштувати режими роботи для різних періодів доби. Автоматика керує кондиціонером, зволожувачем, забезпечує роздільне налаштування вентиляторів припливного та витяжного типу.

Особливості експлуатації рекуператора

Перед придбанням обладнання враховують

  • мінімальну температуру експлуатації;
  • наявність містків холоду;
  • величину вільного тиску.

Металеві моделі працюють за температури до -10 градусів. У морози продуктивність вентиляційної системи знижується через обмерзання поверхонь. Щоб запобігти промерзанню, деякі виробники використовують електричний нагрів модулів.

Якщо корпус виготовлений із металу та має товщину менше ніж три сантиметри, рекуператор працюватиме при температурах до -5 градусів. Таке кліматичне обладнання потребує додаткової теплоізоляції.

Вільний тиск – це швидкість прокачування повітря вентиляторами. Якщо вільний тиск системи дорівнює 0, власникам необхідно організувати примусову циркуляцію.

Рекуператор повітря – економне вентиляційне обладнання. Пристрій забезпечить будинок, квартиру свіжим повітрям, запобігає захворюванням серцевої, легеневої систем.