Кожний художній твір вимагає спеціального обрамлення, яке робить картину гармонійною, завершеною. Якщо правильно вибрати рамку, то постер або гобелен впишеться в навколишнє оточення, буде поєднуватися з декоративною обробкою стін, меблевою оббивкою.

Якщо підібрати підходящий багет, то можна вирішити ряд інших важливих завдань:

  1. підкреслити особливості конкретного твору мистецтва;
  2. рама привносить відчуття завершеності в роботу;
  3. багетна рамка стає стильним декоративним елементом;
  4. забезпечення надійного захисту полотна (кутів, країв) від зовнішніх пошкоджень, що продовжує термін служби;
  5. підготовка картини до продажу.

Захисна функція полягає в тому, що виключається поява заломів, потертостей та іншого. Особливу увагу варто проявити, якщо ви купили старовинне полотно або ікону. Якщо ви художник, плануєте продати свої роботи, то попередньо вибір рамки потрібно обговорити з потенційним покупцем. Сучасні технології та багетная мастерская дозволяють виробляти багети будь-яких форм і розмірів. Вони можуть бути прикрашені орнаментом, різьбленими малюнками.

Як вибрати ширину багета?

Якщо ви хочете вибрати багет, то зверніть увагу на ширину. Це один з основних показників. Орієнтуйтеся на таке правило – великим полотнам підходить широкий багет, маленьким – вузькі рамки. З будь-якого правила є винятки, але потрібно дотримуватися цієї рекомендації, тоді оформлений твір буде виглядати гармонійним. Для мініатюрних полотен підбираються рами шириною не більше 4 сантиметрів. Якщо перед вами постер або гобелен розміром 60*90 і більше, то для обрамлення рекомендується використовувати раму шириною від п’яти і більше сантиметрів. На тлі масивного обрамлення невеликий малюнок втрачається.

Як підібрати відповідний тип багета?

Щоб зрозуміти, як підібрати багет для картини, потрібно розібратися з основними різновидами виробів:

  • класичний;
  • плоский;
  • зворотний.

Перший варіант вважається найбільш поширеним типом серед майстрів. Особливість в тому, що висота рами поступово стає менше (від зовнішнього до внутрішнього краю). Завдяки такому рішенню, створюється ефект перспективи. Глядачі виявляються всередині сюжетної лінії, що посилює враження. Такі рамки використовуються при виставці полотен в галереї, щоб відвідувачі отримали задоволення, змогли розгледіти найдрібніші деталі.

Для оформлення також підходить плоский варіант. Це проста, лаконічна рама, яка позбавлена ​​яскравих деталей. Вона не має вираженого рельєфу, ліпнини, виразних орнаментів. Таке обрамлення рекомендується використовувати для обрамлення чорно-білих знімків, графічних малюнків вугіллям або пастеллю. Також просту багетну рамку варто використовувати, якщо перед вами картина, написана маслом. Можна зробити ставку на сюжет, не перетягуючи увагу на обрамлення.

З дерева випускаються зворотні багети. В цьому випадку висота збільшується від зовнішнього до внутрішнього краю. Твір, поміщене в таку оправу, немов виходить назовні. Так оформити можна не тільки мальовниче полотно, а й інші декоративні елементи, наприклад, дзеркало, панно, вишивку. Якщо правильно підібрати колірне оформлення, то готовий виріб буде добре виглядати як в сучасному, так і в класичному інтер’єрі.