Піч-камін швидко завоював ринок завдяки своїй вишуканості і функціоналу. Споглядання вогника в зручному м’якому кріслі заспокоює нервову систему і дозволяє розслабитися. Тепло від полум’я створює атмосферу комфорту й затишку. Розповімо, на що важливо звернути увагу при виборі обладнання.

Гібрид побутової печі і каміна

Універсальний пристрій виконує як декоративну, так і опалювальну функцію. Він здатний тривалий час утримувати температуру і швидко прогрівати приміщення. Основним матеріалом для виготовлення є покрита захистом сталь або чавун.

Найчастіше купують обладнання для установки в заміських котеджах або у віддалених негазофікованих населених пунктах. Високий показник ККД на рівні 80% аналогічний газовим установкам.

Практичні домовласники все частіше цінують незалежність від електроенергії і газових труб та обирають опалювальні прилади на дровах.

Гідності й недоліки

Устаткування має наступні переваги:

  • надійність виробу підтверджується тривалим терміном служби (в середньому 20-25 років) і відсутністю деформації при високих температурах;
  • компактність і невелика вага дають можливість встановити його в будь-яких приміщеннях, де є димар;
  • печі економічні, оскільки можуть працювати на різних типах палива: на дровах або недорогих вугільних брикетах;
  • великі скляні дверцята каміна запобігають потраплянню іскор на підлогове покриття і дозволяють безпечно милуватися полум’ям.

Є кілька мінусів:

  • ручне управління зобов’язує доглядати за обладнанням в процесі роботи;
  • необхідно завжди мати запас дров, відповідних за розміром;
  • високий ККД може стати недоліком, тому що кімната може розігрітися і до 40 градусів.

Важливо розуміти всі особливості такого обладнання, щоб переконатися, що воно відповідає поставленим вимогам.

Важливі параметри для вибору

Матеріал

Камін виготовляють з чавуну або жароміцної сталі. Від товщини стінок залежить термін служби – чим вони товщі, тим довше виріб прослужить.

Піч з чавуну має більшу вагу, довше розігрівається і повільно остигає. Це ідеально, якщо користуватися приладом часто або в холодну пору року доведеться затримуватися за містом надовго.

Виріб зі сталі важить менше і набагато практичніше. Устаткування швидко нагрівається і охолоджується. Підходить тим, хто навідується в приміщення нечасто.

Для захисту від корозії, поліпшення тепловіддачі і пошкоджень виробники використовують облицювання з каменю, кераміки та інших матеріалів, які покращують тепловіддачу і захищають від корозії та пошкоджень. Найбільш практичною є кераміка, оскільки добре проводить тепло і прогрівається рівномірно.

Місце для установки

Є пристінні, підлогові і кутові моделі. Необхідно відібрати найбільш практичний варіант, який підійде до будь-якого інтер’єру кімнати.

Кутові моделі встановлюють в тій частині кімнати, яка використовується рідко, і не підходять для варіння їжі.

Підлогові моделі роблять на ніжках або невисокій платформі. Холодне повітря в нижній частині приміщення прогрівається за рахунок грубки на рівні підлоги.

Каміни пристінні найбільш універсальні, часто мають потужні печі, поверхні для варіння і жар-шафи. Завдяки вертикальному розташуванню економлять простір приміщення.

Зробимо підсумки

Ринок пропонує різні види опалювальних приладів на будь-який смак і колір. Щоб звузити коло пошуку, необхідно звернути увагу тільки на ті моделі, які відповідають запитам по функціоналу і розмірам кімнати.