Терасна дошка (декінг) – це матеріал, який використовується для створення настилу на верандах, терасах і в інших місцях, розташованих на відкритому повітрі.

Є три види продукції:

 • Натуральна дошка. Для виробництва використовується натуральна деревина. Найчастіше виготовляється з модрини – твердого та недорогого дерева. Матеріал надійний, але є ймовірність розсихання, деформації, появи тріщин і скалок.
 • З деревно-полімерних композитних матеріалів. Головні компоненти – деревне борошно, термопластик. Дошка добре захищена від цвілі, гниття, постійного контакту з водою. Міцна, не стирається від тривалого використання.
 • Термооброблена. Деревина проходить обробку під дією гарячої пари, сильного тиску. Це дає захист від вологи, нарощує міцність.

Завдяки такій різноманітності матеріалу, відповідний варіант можна підібрати практично для будь-якої області установки. Головне – враховувати характеристики продукції.

Як вибрати терасну дошку?

Головні характеристики при виборі терасної дошки на сайті https://real-house.com.ua – розміри. Вони стандартні для будь-якої дошки – довжина, ширина, товщина.

Також потрібно звернути увагу на наступні параметри:

 1. Рекомендована область використання. Є спеціальні типи терасної дошки для установки в саунах, поруч з басейнами, в місцях великого скупчення людей.
 2. Покриття, текстура. Краще купувати декінг з нековзним покриттям. При намоканні він буде залишатися повністю безпечним.
 3. Тип монтажу. Для установки використовується відкритий або закритий метод. Один заснований на використанні стандартних шурупів, другий – спеціальних кліпс.
 4. Інші параметри індивідуальні. Можна вибрати колір, спеціальні ефекти, ступінь жорсткості для спрощення обробки, інші параметри.

Область використання

Варто зазначити, що доска для террасы може використовуватися всередині приміщень, але частіше вона встановлюється на відкритому повітрі. Ось лише кілька місць установки:

 • Веранди.
 • Альтанки.
 • Літні тераси ресторанів.
 • Човнові причали.
 • Майданчики біля басейнів та інші.

Є деякі обмеження по установці настилу з цього матеріалу. Так як дошки містять деревину, здатну вбирати вологу, їх не можна використовувати при тривалому контакті з водою. Під дією ультрафіолету, при прямому влученні сонячних променів, деякі моделі можуть незначно вицвітати.

Переваги та недоліки терасної дошки

До переваг відносять такі:

 1. Висока міцність, здатність витримувати великі навантаження.
 2. Захищеність від вологості, перепадів температури, комах, плісняви.
 3. Можливість укладання на відкритому повітрі.
 4. Неслизька безпечна поверхня.
 5. Зручність у обробці, монтажі.
 6. Доступність установки на прихованому кріпленні.
 7. Різноманітність кольорів.

До недоліків терасних дощок відносяться порівняно висока ціна, необхідність забезпечення дренажу і вентиляції настилу. У список мінусів входить схильність деяких типів матеріалів до поступового вицвітання на сонці.