Сучасне планування квартир відрізняється просторою та функціональною обстановкою. Але якщо ви живете, наприклад, в «хрущовці», вам знайома проблема браку вільного місця. Буває важко вдало розмістити побутову техніку. Розгляньмо, як вибрати холодильник, який би зручно став у маленьку кухню.

Варіанти розмірів сучасних моделей

Придивіться до холодильників завширшки 40–60 см і глибиною до 65 см. Вузька техніка – справжня знахідка для тісної кухні. З’являється додаткове місце для робочих поверхонь. Висота агрегату – справа особистого вибору і вільного простору. Вона може складати від 130 до 180 см. Попри такі скромні розміри маленькі холодильники досить містки. Їх загальний об’єм складає 200 л і навіть більше. Місце над агрегатом можна використати для додаткової настінної шафи або полички.

Переваги маленьких холодильників:

  • безшумність;

  • економне споживання електроенергії;

  • невелика вага, можливість легко переставити техніку в інше місце.

Якщо ви рідко готуєте вдома та не маєте звички зберігати багато продуктів, можливо, вам не потрібен повноцінний холодильник. Зверніть увагу на міні-бар. Багато продуктів в нього не покладеш, але напої, напівфабрикати та фрукти помістяться. Висота таких агрегатів – від 80 см, а ширина – від 40 см, і це означає, що звільниться багато місця. Чудовий вибір для холостяка!

Особливості та розташування пристроїв

Популярні моделі складаються з двох частин: холодильної та морозильної камер. Остання може бути розташована зверху або знизу. Плануєте активно користуватися морозилкою – вибирайте холодильник Самсунг, у якого вона достатньо велика. Дехто віддає перевагу свіжим продуктам. У такому випадку можна взагалі відмовитися від окремої морозилки, зменшуючи потребу в габаритній техніці. Є багато моделей із невеличкою внутрішньою камерою.

Вдалий варіант – вбудований, а не окремо розташований, холодильник. Він виглядає акуратно. Виберіть модель, яка пасуватиме інтер’єру. При цьому подбайте про належну вентиляцію, щоб мотор добре охолоджувався. Якщо подумати про місце для техніки ще на стадії ремонту, то з’являється можливість невеликого перепланування. Наприклад, зробіть нішу, в яку зручно стане агрегат. Якщо живете у квартирі-студії, шукайте дизайнерську модель з низьким рівнем шуму.

Попри брак вільного простору виберіть для холодильника відповідне місце на кухні. Він не повинен стояти біля плити, духовки чи радіатора опалення. Коли рефрижератор нагрівається, то починає активніше працювати. Це призводить не лише до збільшення енергоспоживання, але й до швидкого зносу. Не всі невеликі моделі мають розширений функціонал, і це не дивно. Усе ж, якщо є можливість, зверніть увагу на технологію No Frost. Це спростить догляд за побутовою технікою.

Щоб створити зручну обстановку, можливо, доведеться розпрощатися з габаритними предметами. Кухня має бути практичною та комфортною. Вибір холодильника відповідних розмірів – важливий крок у досягненні цієї мети.