Батареї опалення – як підібрати якісні?

Якщо відправитися в магазин і почати вивчати асортимент радіаторів опалення, не вистачить і цілого дня, адже моделі відрізняються не тільки кількістю секцій і габаритами, але і:

  1. типом підключення і глибиною монтажу;
  2. кількістю і якістю води, що вміщається в прилад;
  3. тепловою потужністю;
  4. якістю декоративного покриття.

Варто враховувати і країну, в якій виробляються радіатори. Це, а також популярність бренду, часто впливають на вартість виробів. Для квартири важливо вибрати найбільш якісну модель з максимально довгим терміном служби, при цьому не переплачуючи тільки за назву торгової марки. Зробити це можна на сайті www.radiator.in.ua.

На замітку! Опалювальні прилади виготовляються відповідно до ГОСТ 31311-2005. На чавунні радіатори поширюється стандарт номер 8690 від 1994 року.

  • ГОСТ 31311-2005. Прилади опалювальні. Загальні технічні умови.
  • ГОСТ 8690-94. Радіатори опалювальні чавунні. Технічні умови.

Як відрізнити якісний радіатор

Зазвичай покупцям пропонують гарантійний талон на придбане виріб. Якісні радіатори прослужать не тільки протягом гарантійного терміну, але і багато років після його закінчення.

Обов’язково запитуйте гарантійний талон на точках продажів і зберігайте його протягом усього терміну гарантії

Чого не можна сказати про китайських батареях опалення, виготовлених із вторсировини і покритих відшаровується при першому ж механічному впливі фарбою.

Вибираючи найдешевший радіатор в інтернет-магазині або на ринку приготуйтеся до того, що наслідки “рвонула” батареї можуть пробити велику пролом в сімейному бюджеті. І витрати на установку нового радіатора і ремонт приміщення набагато перевищать уявну економію.

Вибір відповідного бренду – ще один спосіб економії

Покупці, які вже вивчили ринок опалювальних приладів, змогли помітити, що вітчизняні радіатори опалення набагато дешевше, ніж їхні закордонні аналоги. Такий розкид цін цілком зрозумілий. Він обумовлений тим, що закордонні радіатори, перш ніж потрапити на ринок, обкладаються митом. Крім того, закордонний виробник, поставляючи прилади на експорт, відчуває величезні транспортні та логістичні витрати, тому кінцева ціна зарубіжних батарей може в кілька разів перевищувати вартість вітчизняних приладів.

З огляду на те, що вітчизняні прилади представлені в широкому асортименті і багато в чому не поступаються імпортним аналогам по споживчим якостям, раціональні покупці монтують їх в своїх будинках не перший рік.

Відмовляючись від дорогих закордонних батарей, покупець також підтримує розвиток економіки країни. Таким чином, купуючи радіатори опалення виробники яких мають виробничі потужності на території СНД, покупець зможе знайти ще один резерв для економії своїх коштів. Варто пам’ятати, що вартість радіаторів може варіюватися від регіону до регіону, тому жителям різних міст варто обговорювати з продавцями фінансові питання в індивідуальному порядку.