Професійна дезінфекція паром – популярний спосіб в максимально стислі терміни якісно обробити поверхні і обладнання на об’єкті від вірусів, бактерій, грибка, інших патогенних мікроорганізмів.

Метод повсюдно застосовується санітарними службами, такими як Центр дезінфекції Експерт, для забезпечення чистоти приміщення, знищення збудників небезпечних інфекційних захворювань (детальніше по дезинфекцію від коронавіруса – тут: https://dezecoplus.ru/dezinfekcziya/obrabotka-ot-k).

Він знаходить застосування на об’єктах різного профілю:

  1. житлові будівлі;
  2. адміністративні та офісні центри;
  3. торгові приміщення;
  4. складські комплекси;
  5. виробничі будівлі.

Паровий метод дезинфекції

Паровий спосіб обробки поверхонь і обладнання на мові фахівців санітарних служб – це метод дезінфекції холодним або гарячим туманом. Він застосовується не тільки для знищення патогенної мікрофлори, а й для боротьби з синантропними комахами. Різниця між методом проведення дезінсекції та дезінфекції полягає тільки в використовуваному хімічному препараті. У першому випадку застосовують інсектицид проти комах-шкідників або ектопаразитів, у другому – хімічний препарат на основі спирту, амонієвих сполук, хлору або інших компонентів, які здатні знищити віруси, бактерії і грибок.

Дезінфекція методом туману проводиться за допомогою спеціального обладнання – генератора. Він різниться по ємності, розмірами і мобільності. Принцип роботи генератора туману: Перед початком обробки фахівець готує робочий розчин і заливає його в ємність апарату. Після запуску насоса генератор під великим тиском викидає з сопла дезинфектант в повітря приміщення. Хімічний препарат у вигляді дрібнодисперсних крапель тривалий час витає в повітрі і повільно осідає на всі поверхні. Невеликий діаметр частинок забезпечує проникнення дезинфікуючого засобу в усі важкодоступні місця – кути, тріщини, отвори.

Обробка однієї квартири методом туману займає пару годин. Аналогічна за якістю ручна дезінфекція зажадала б мінімум добу ретельної роботи. Таким чином, головна перевага обробки туманом – висока швидкість процесу без шкоди для якості. Розрізняють дезінфекцію гарячим і холодним туманом. Розглянемо їх відмінності і сферу використання. Дезінфекція гарячою парою: ефективність, особливості, сфера застосування Дезінфекція гарячою парою більш ефективна, ніж холодним туманом. Це пов’язано з тим, що на патогенні мікроорганізми впливають відразу два негативних фактори – висока температура і хімічний препарат. Додаткова перевага гарячого туману – мінімальний діаметр дезінфікуючих частинок, який забезпечує проникнення хімічного компонента в усі найдрібніші отвори в приміщенні – в кути, тріщини, отвори, щілини.

Дезінфекція гарячою парою вимагає попереднього нагрівання робочого розчину. Висока температура може досягатися іншим способом – подачею гарячої струменя повітря. З сопла генератора вилітають нагріті дрібнодисперсні краплі діаметром до 30 мікрон. Дезінфекція гарячою парою практично не використовується в адміністративних і житлових приміщеннях. Він може завдати шкоди устаткуванню, меблям і обробних матеріалів. Така обробка підходить тільки для деяких виробничих об’єктів, на яких гарячий хімічний розчин не здатний пошкодити поверхні і обладнання.