Принципових відмінностей в опалювальних системах побутового і промислового призначення немає. Ті ж котли, розширювальні баки, насосне обладнання, трубопроводи та радіатори. Промислові котли відрізняються тільки високою потужністю і габаритними розмірами.

У ГОСТ на опалювальні котли немає поділу на промислове і побутове обладнання для котелень. У класифікації враховується тип установки (з подачею води або пари в систему), тип паливоспалювальним пристрої, теплова потужність і вид палива, що спалюється.

Але все виробники виділяють котли з високою теплопродуктивністю в категорію промислових. Наприклад, як це зроблено в цьому каталозі – https://xn--j1aciq0c.com/atyrau/. Швидше за все для того, щоб полегшити вибір котельних установок для обігріву великих площ.

Що потрібно враховувати при виборі обладнання

Перше, вибір палива. Електропостачання є у всіх населених пунктах. Але витрати на опалення з урахуванням вартості електроенергії будуть величезними. Магістральний газ або зріджені пропан-бутанові суміші досить дешевий вид палива, але за умови регулярних поставок. Тверде паливо (вугілля, дрова, пелети) найдоступніший варіант в будь-якому регіоні.

Друге, це точний розрахунок потужності. Недостатній рівень теплової призводить до порушення температурного режиму, для якого теж встановлені норми. А потужність обладнання з великим запасом, це зайві витрати. Спрощений розрахунок необхідної потужності обладнання 1 кВт на 10 кв.м площі в цьому випадку не діє. Висота виробничих приміщень рідко дорівнює 3 метрам, які прийняті для спрощеного розрахунку.

Крім того, у багатьох будівлях тепловтрати будуть набагато більше, ніж в житлових будинках, тому розрахункові коефіцієнти тут також будуть іншими. І правильно виконати розрахунок можуть тільки фахівці.

Третій параметр, врахувати який теж потрібно. Можливість використання інших видів палива. Комбіновані котли, в яких можна використовувати запасний вид палива дуже зручний варіант. Надходить вугілля не найкращої якості? Є можливість перейти на брикети або дрова при мінімальних змінах в конструкції обладнання.

Четверте, це підключення систем ГВП. Якщо гаряча вода на виробництві потрібна в великих кількостях і постійно, то двоконтурний котел не врятує положення. Зниження теплопроизводительности буде помітним, тому порушення з дотриманням температурного режиму в приміщеннях неминучі. Але можна вибрати обладнання з висновком для підключення Тена або встановити накопичувальні баки для створення постійного запасу гарячої води.