Проблеми в житті, як правило, з’являються несподівано: то сидіння у стільця продавилось, то вентрешеткі у ванній «заросли», кран почав підкрапувати, розетка заіскрила і т.д. і т.п. Та той же шуруп загорнути в стіну… І якщо під рукою немає відповідного інструменту, якась дрібниця може зіпсувати настрій на кілька днів.

Яким повинен бути набір «інструментальної аптечки» домашнього майстра?

Звичайно, чим краще оснащена домашня майстерня, тим більше проблем можна вирішити. Але не кожен може дозволити собі виділити місце під майстерню – зазвичай обходяться відділенням в шафі або валізою.

Терміново викрутку! Ще краще – шуруповерт

Навколишня техніка немислима без болтових з’єднань. Придивіться: будь-який механізм в будинку зібраний на гвинтах – розетки, ручки на газовій плиті, ікеевські меблі … Зрештою, шуруп – це теж гвинт. І щоб деталь зняти або розібрати, потрібна викрутка. І оскільки розміри гвинтів різні, як і форма шліца (проста, хрестоподібна, шестигранна, у вигляді зірочки), то і викруток знадобиться кілька і різних розмірів.

Набор викруток та багато інших корисних інструментів ви можете придбати на сайті https://mixtools.com.ua/nabory-instrumenta/.

Виручає реверсивна викрутка з набором біт на всі види гвинтів. Чим вона хороша, так це можливістю як закручувати, так і відкручувати гвинти.

Ще крутіше, якщо у вас є шуруповерт з набором біт. Це дійсно універсальний інструмент – можна не тільки крутити гвинти, а й свердлити, і зачищати поверхні (від фарби, іржі, навіть нагар від пригорілої каші в каструлі).

У мене їх два (один – вдома, інший – на дачі), причому однакових, щоб користуватися додатковим комплектом акумуляторів і не витрачати час на підзарядку.

Потрібні в господарстві свердла ходових діаметрів від 2 до 10 мм. Свердла по металу універсальні – ними можна працювати з будь-якого матеріалу, включаючи дерево, хоча для деревини існують свої свердла з гострим хвостовиком. Плюс до цього набору – окреме свердло для кахельної плитки.

Порада: якщо раптом треба свердлити азбестоцемент (шифер), не варто брати свердло по металу, воно швидко затупиться. Візьміть свердло для кахлю з трикутною заточеною пластиною на хвостовику.

І звичайно, потрібні свердла по бетону 6, 8, 10 мм (і запас дюбелів під такі діаметри). Потужності акумуляторної дрилі / шуруповерта для солідних отворів в бетоні або цеглині може не вистачити – знадобиться електрична дротова дриль або перфоратор, але це знаряддя іншого калібру. Дриль краще мати свою, а ось перфоратор простіше попросити на час у знайомих або взяти в оренду.

Дриль – незамінна річ в домашній майстерні.

Крім стандартних дюбелів, варто мати запас дюбелів для гіпсокартону і анкерних. Останні потрібні для кріплення на стінах з пінобетону невеликої щільності.

Інструменти першої необхідності, які повинні бути в кожному домеВ господарстві завжди потрібен набір самих різних металовиробів

Базовий набір інструментів

Пасатижі, молоток, ножівка по металу – набір абсолютно типовий. Зігнути простий гачок з дроту, «відкусити» потрібний відрізок маленького гвоздика, висмикнути шуруп з зірваної головкою – ви навіть не зможете придумати ситуації, які можуть виникнути в повсякденному житті.

Рада дівчатам: витратьте на чоловіче свято, купіть своєму хлопцеві, чоловікові, батькові, якщо у нього немає, хороший складаний ніж з набором лез, починаючи від основного леза, штопора, шила і закінчуючи ножичками. Або – так званий мультитул, в якому є і пасатижі. Це досить дорого, але дуже практично.

А ось звичний молоток сьогодні не так актуальний, як раніше. Тепер все кріплять на шурупах за допомогою дюбелів і викрутки / шуруповерта. Але, повторюся, життя багатше наших припущень! Наприклад, маленький молоточок завжди стане в нагоді, щоб поправити рамку для постера або лиштва на двері, закріпити набійку на взуття, скріпити дерев’яні детальки.

Ножівка по металу – незамінна річ, так як пиляти можна все: і дерево, і метал, і пластик. Мене вона виручила, коли свиняча гомілка у дружини не влазила в каструлю! І без ножівки проблему не вирішити, ну хіба що піти на ринок до м’ясника.