Найчастіше терасну дошку з ДПК використовують на зовнішніх площах біля приміщення: альтанки, тераси, веранди. Але в даний час технологія виробництва дозволяє використовувати цей будівельний матеріал в більш широкому форматі:

 • в якості обробки балконів;
 • при будівництві бань;
 • при облаштуванні літніх кафе і ресторанчиків;
 • як декор територій біля басейнів;
 • при дачному будівництві.

Тобто, пропозиції виробників настільки різноманітні, що вимагають певних знань для правильного вибору.

Класифікація терасної дошки з ДПК.

За типом профілю террасная доска Киев може бути:

 • повнотіла (важкі, мають хорошу стійкість до ударних навантажень, застосовуються для пірсів, палуб);
 • пустотіла (мають різну кількість ребер жорсткості, що тягне співвідношення: чим товще дошка, тим вона на великі навантаження розрахована в діапазоні 300-600 кг на квадратний метр).

За наявності швів:

 • шовна дошка (кріпиться до лагу кліпсами або кляйгерамі, через які з’являється зазор між дошками від 3 до 7 міліметрів);
 • безшовна дошка (вставляється одна в іншу і фіксується в торець дошки крізь лагу).

За зовнішнім виглядом найпопулярнішими є дошки з фактурою вельвету.

При цьому зовнішній вигляд можуть обробити такими методами, як:

 1. шліфування (поверхня шліфується абразивним способом і створюється матова структура);
 2. брашінг (поверхня обробляється металевими щітками, в результаті чого з’являється ефект старіння);
 3. тиснення (способом температурного відбитка з’являється текстура дерева);
 4. ембоссінг (гарячими валиками наноситься малюнок натурального дерева).

Численні пропозиції виробника терасної дошки з ДПК відповідають виборчим смакам. Але є фактори, на які варто звернути особливу увагу.

Особливості вибору терасної дошки з ДПК.

Щоб вибір виявився правильним, необхідно врахувати наступне.

Терасна дошка з ДПК є деревно-полімерним композитом. Виробляється в результаті змішування полімеру, подрібненого дерева і модифікаторів. Це композиція, яка дає екологічність натуральної деревини і міцність полімеру.

Особливу увагу варто звернути на твердість матеріалу. Чим твердіше, тим міцніше і стійкіше до різних навантажень, а також до впливу водою. Служити може до 50 років.

Важливою є інформація про виробника. Не випадково продавці намагаються замовчувати про такий виробника, як Китай. Тому що в прив’язці до якості терасної дошки з ДПК лідирує європейський виробник.

Вартість матеріалу гарної якості буде вище. Адже при його виробництві використовуються міцні і вологостійкі породи дерева і міцний полімер, а тому при низькому ціннику варто подумати про якість.

З метою безпеки при експлуатації бажано врахувати наявність обробки антисліп. Це коли на поверхні створюються спеціальні канавки, за допомогою яких знижується ефект ковзання навіть після намокання.

Крім технічних характеристик також вимагає уваги і зовнішній вигляд матеріалу-підходить він під певний дизайнерське рішення. Терасна дошка має відповідати ландшафту і гармоніювати з загальними будівлями, де вона повинна бути застосована.