При всьому різноманітті інструменту торцювальні пилку вважають інструментом вузького профілю, хоча це далеко не так. Використовуючи всі її можливості, можна її застосовувати при величезному вигляді робіт.

Причому, ручна пила для торцювання може відмінно працювати і для особистої майстерні і на індивідуальному підприємстві. Починаючи від елементарної порізки дров на дачі, закінчуючи розрізуванні керамічної плитки, металевих профілів, труб, листа – всюди можна і потрібно використовувати цей інструмент. У столярному або меблевому цеху цей інструмент завжди має повне завантаження.

Є попит і на різку каменю – питання в правильній збірці диска для різання і потужності інструменту. Пилка торцювальна від https://zenitprofi.com.ua/elektroinstrument/torcovochnye-pily/ виробляє не тільки відрізку заготовки, вона робить це під певним кутом, причому вправо і вліво, відхиляючись до 60 градусів (у різних моделей цей кут буває різним).

Також вибірка пазів, яку можна робити торцовкой, іншим інструментом не можлива. Торцювальні пили поділяються на побутові, професійні та виробничі, тобто верстати. Побутовим вважається інструмент з невеликою потужністю, хоча це не обов’язковий поділ, іноді домашні умільці використовують і пили великою потужністю і, навпаки, професіонали використовують інструмент потужністю 1200Вт. Головна відмінність між професійним і побутовим інструментом – скільки часу він може працювати без небезпеки перегріву. Це зазначено в інструкції.

Конструкція дискової пили стандартна і досить проста. Двигун, що передає обертання на редуктор, вісь, на яку кріпиться пильний диск, пусковий пристрій з рукояткою і станина. Решта конструкції у кожної компанії, яка випускає такий електроінструмент, свої.

Двигун, який встановлюють на пилку, буває двох різних видів: колекторний і асинхронний.

Перший зручний тим, що може розвивати велику швидкість обертання, тобто більш потужний, хороша можливість контролювати обороти. Але він має свій недолік – більш галаслива робота, необхідно періодично робити техогляд з заміною електрощёток.

Другий вид двигуна не має контактів, щіток, міняти нічого не потрібно. Працює він тихо, та й шуміти особливо нічому. Техобслуговування тільки для знаходяться всередині підшипників., Тому і термін служби до 10 років. Ну і вельми значущий недолік – це малопотужні при великому таки вазі.

Новий, перспективний вид двигуна, його називають безколекторним або вентильним, працює за новими технологіями із застосуванням напівпровідників. колекторні щітки замінені електронікою, що дає можливість розвинути велику швидкість обертання, ккд збільшується при цьому знижується шум, і, головне, не потрібно часте обслуговування двигуна.

Редуктори також бувають двох видів: з зубчастої і з ремінною передачею. При уявній надійності зубчастої передачі – шестерні НЕ проскакують, зубчасте зчеплення не злетить, чи не порветься, але якщо один зуб змінить свою геометрію, це спричинить за собою необхідність розбирання редуктора, заміни шестерень: і зіпсованої і працює з нею в парі. Це, повірте, дорогий ремонт в сервісному центрі. Тому ремінна передача більш поширена, тим більше що поправити злетів ремінь може і новачок, та й замінити порваний також не складно.

Крім того, якщо в шестеренної передачі все знаходиться в жорсткій зв’язці, то ремінь допомагає за рахунок амортизації зменшити вібрацію на інструмент. Це в свою чергу, збільшує термін служби вузлів двигуна, а також підшипників. Крім того, якщо відбувається заклинювання диска, ремінь просто прослизне, ніж врятує двигун від можливої поломки.