На чому слід акцентувати увагу при виборі та купівлі такого необхідного для будинку предмета, як люстра?

Велику роль відіграє, для якого приміщення вибирається люстра: ванній, кухні, передпокої, спальні або вітальні. Вітальня передбачає кришталеву люстру з підвісками, для спальні буде дуже доречний світильник з пультом, а для більш скромних приміщень підійдуть вбудовані освітлювальні прилади.

Типи конструкцій

  1. Настенно-стельові світильники. Їх назва говорить сама за себе. Вони дуже підходять для малогабаритних приміщень, тому що не з’їдають простір. Ці сучасні і непомітні світильники хороші для ванної, кухні, дитячої та передпокою. При покупці освещение в ЦЕХ5 слід звернути увагу на прозорість плафона.
  2. Підвісні світильники. Підходять для високих стель, тому що кріпляться за допомогою шнурів або ланцюгів. Різноманітні за формою і матеріалами, з яких виготовлені. Це може бути скло, метал, дерево або тканину. Будуть доречні в будь-якому інтер’єрі.
  3. Вбудовувані світильники. Такі освітлювальні прилади необхідні для підвісних стель. Також вони можуть встановлюватися в будь-якому місці, щоб створити додаткову зону комфорту.
  4. Каскадні люстри. Такий варіант освітлення можуть дозволити собі власники елітних котеджів. Ці величезні і красиві світильники з безліччю плафонів і декоративних елементів прикрасять будь-який хол.

Додаткові моменти

При покупці люстр бажано заздалегідь визначитися з кількістю лампочок і їх типами. Одні зупиняють свій вибір на енергозберігаючих, інші на люмінесцентних, треті ж на класичних лампах розжарювання. У кожного типу є свої плюси і мінуси. Слід пам’ятати, що ступінь освітленості в чому буде залежати від потужності лампочки.

Матеріал

Від матеріалу люстри залежить, як вона впишеться в інтер’єр. Скляні люстри завжди будуть виглядати нарядно. Металеві відрізняються великою міцністю і витіюватими формами. Дерев’яні люстри і текстильні світильники розраховані на любителів етнічного або азіатського стилю. А пластикові відрізняються різноманіттям форм, яскравістю і доступною ціною.

Тип кріплення грає важливу роль при придбанні світильника. При низьких стелях коштувати виключити довгі підвіси, а при натяжних – величезні люстри з кріпленням-гачком.

На які моменти ще потрібно звернути увагу при покупці люстри? Вона повинна відповідати розміру приміщення, поєднуватися з кольором штор і шпалер.

Вдало підібрана люстра прикрасить інтер’єр, додасть приміщенню затишок і буде багато років створювати радісне і піднесений настрій.