Ефективною робота радіаторів може стати лише тоді, коли параметри тепловіддачі приладів вибираються виходячи з площі приміщення, яке потрібно обігрівати. Занадто висока віддача тепла радіаторами висушує повітря і навіть може призводити до нестачі кисню. При експлуатації опалювальних приладів з недостатньою потужністю повітря не буде прогріватися до комфортної температури. Для прогріву одного квадратного метра в приміщенні, в якому є одне звичайне вікно і одна зовнішня стіна, в середньому необхідний один кіловат потужності.

При підборі радіаторів важливо отримати інформацію про робочому тиску в системі будинкового опалення. За заявами виробників, найвищий тиск витримують біметалічні агрегати. У системах опалення міських будинків тиск практично ніколи не перевищує 13 атмосфер. Тому в такому житлі оптимальний монтаж біметалевих та алюмінієвих радіаторів, а в заміських будинках і котеджах – сталевих. Справа в тому, що сталеві прилади не завжди можуть витримати гідроудари, до яких стійки алюмінієві і біметалічні батареї.

Від маси приладу безпосередньо залежить швидкість зміни температури в приміщенні. Важкі радіатори з чавуну демонструють повільне нагрівання і нешвидка охолодження. У сталевих і алюмінієвих радіаторів дані процеси протікають досить швидко. До цього можна додати, що монтаж і ремонт важких радіаторів виконати складніше.

Матеріал, з якого зроблені опалювальні прилади, визначає термін їх служби і надійність експлуатації в результаті впливу різних теплоносіїв. Чавунні радіатори не чутливі до якості води, проте з часом на їх внутрішніх поверхнях утворюється наліт, і тепловіддача знижується. Сталеві радиаторы отопления не встановлюють в системах відкритого типу, оскільки в них опалювальна система контактує з атмосферним повітрям, що веде до корозії сталі. Алюміній не схильний до корозії, коли відсутній безпосередній контакт з водою, що забезпечується нанесенням спеціального полімерного покриття. Мідні з’єднувальні елементи не годяться для радіаторів з алюмінію, тому що зіткнення з міддю підсилює руйнівну дію води на алюміній.

Замість мідних використовують сталеві фітинги.

Якість міжсекційних прокладок і з’єднань в корпусі радіаторів визначає надійність опалювальних приладів. З плином часу ці сполучні елементи поступово руйнуються. Імовірність виникнення протікання в цільних зварних конструкціях істотно нижче, тому термін служби останніх значно дольше.Теплоотдача радіаторів знаходиться в прямій залежності від нагрівається поверхні приладів. Чим більше площа цієї поверхні, тим більше тепла отримує приміщення від радіаторів. Неправильний монтаж опалювального приладу теж може негативно позначитися на тепловіддачі. Тому важливо дотримуватися мінімальні відстані до поверхні підлоги, підвіконь і стен.Схема подачі і відведення теплоносія також впливає на потужність обігріву. Прилад віддасть майже на 1/5 більше тепла при надходженні води зверху і її відведення знизу. Тому при придбанні радіаторів потрібно враховувати можливості їх підключення.