Будівельні степлери, вони ж текери (використовуються й інші назви), будучи одним інструментом, виконують функції декількох. По-перше, це власне степлер, що дозволяє забивати в різні матеріали сталеві скоби, а по-друге – молоток, за допомогою якого ви швидко і точно забиваєте цвяхи і шпильки. Чим могутніше степлер, тим на більшу глибину їх можна заганяти.

Степлери бувають механічні, електричні та пневматичні, при цьому останні є найбільш потужними і продуктивними, дозволяючи працювати з цвяхами довжиною до 100 мм.

У той же час, це обладнання швидше промислового, ніж побутового призначення, оскільки працюють пневмостеплеры в Trudovik.com.ua від компресора і, будучи приєднаними до нього, перетворюються в стаціонарний інструмент. На сьогоднішній день у продажу є пневмостеплери багатьох виробників різної потужності і з різними особливостями конструкції, вибір відповідної моделі не є проблемою.

Різновиди пневматичних степлерів

Маючи один і той же принцип роботи, все пневматичні степлери мають схожу конструкцію. Головне ж відмінність їх моделей полягає в конкретному призначенні степлера, а саме: що і у що він повинен забивати. За цим критерієм виділяють такі різновиди пневматичних степлерів:

  • – спеціалізовані;
  • – універсальні.

Якщо універсальні розраховані на роботу з різним витратним матеріалом, то спеціалізовані – тільки на один: цвяхи, скоби, заклепки, шпильки або спеціалізований кріплення.

Скоби використовуються для кріплення м’яких матеріалів, на зразок матерії, шкіри, сітки та інших до жорстких поверхнях з дерева, фанери, пластика і т.д .. Скоба, довжина якої зазвичай становить до 10 мм, дозволяє притиснути до поверхні досить велику площу матеріалу, що запобігає його розрив при натягу – на відміну від цвяха, капелюшок якого в більшості випадків захоплює невелику площу оббивки. Не дивно, що степлери під скоби особливо затребувані у виробництві м’яких меблів.

Шпильки, що не мають, на відміну від цвяхів, капелюшків, використовуються там, де кріплення матеріалів повинно здійснюватися непомітно з естетичних міркувань, або ж металеві капелюшки цвяхів не дозволяють експлуатувати об’єкт за призначенням – як, наприклад, дерев’яну обшивку лазень.

Сфера застосування цвяхів вкрай широка – це збірка дерев’яних конструкцій і інші завдання. Загалом, вибір типу степлера залежить від кола завдань, які передбачається вирішувати з його допомогою. Звичайно, універсальність розширює коло використання степлера і дозволяє використовувати його для збивання дерев’яних конструкцій, обшивки стін вагонкою, дошками або панелями з дерева, МДФ і ін. Матеріалів, а також для кріплення до елементів каркаса листів гіпсократона. З іншого боку, спеціалізовані степлери можуть мати кращими характеристиками потужності.