Існує величезна кількість різних замків. Їх так багато, що можна заплутатися при виборі. У цій статті ми зібрали інформацію про найпоширеніші види. Прочитайте матеріал, якщо хочете знати більше про замки для міжкімнатних дверей.

Різновиди

Подібна фурнітура, представлена в інтернет-магазині zamochniki.com.ua, відрізняється не тільки за зовнішнім виглядом, але і за самим замковим механізмом. Найчастіше можна зустріти такі варіанти замків:

  1. Врізна конструкція для дверей із фіксатором. Відрізняється широкою плоскою серцевиною, є спеціальні квадратні отвори для ручок дверей і фіксатора. Монтувати замок досить складно та дорого, зате він може вважатися найбільш надійним. Зазвичай встановлюється у ванній або туалеті. Оснащується, як правило, круглою дверною ручкою. Дозволяє закритися зсередини приміщення.
  2. Замок-клямка. Рекомендується встановлювати його на дверях тих приміщень, які не потрібно надійно замикати. Тому відмінно підходить для дитячої кімнати або кухні. Монтаж дуже простий. Зовнішній вигляд замку нагадує циліндр із «язичком», який змінює розташування залежно від натискання на ручку дверей.
  3. Магнітний механізм. Більш сучасний аналог попереднього варіанта. У механізмі немає язичка, але є потужний магніт, який надійно утримує двері завдяки ще одному магніту на коробці. Працює практично безшумно, за що одразу сподобався покупцям. Є ще одна перевага – такий замок не заклинює.
  4. Замки під ключ. Нагадує на вигляд конструкцію з фіксатором, проте замість нього використовується ключ. Відчиняються двері як зсередини, так і зовні. Найскладніший замок у встановленні. Підходить для приміщень типу кабінету, куди не повинні потрапляти сторонні люди.

Критерії вибору

Звичайно, до замків на міжкімнатні двері набагато менше вимог, ніж до запірних механізмів на вхідних дверях. Однак невідповідний замок може стати причиною роздратування та незручності. Щоб підібрати замок, який дійсно підходитеме саме вам, радимо дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Уточніть матеріал для виготовлення у продавця. Залежно від передбачуваної інтенсивності експлуатації можна вибрати дорожчий надійний матеріал або досить економний варіант. Найбільш поширені: латунь,  Zamak, нержавіюча сталь, бронза. Не варто купувати замок, частини якого створені із силуміну. Такий механізм тендітний і дуже легко ламається.
  2. Важливо знати, для якого конкретно приміщення вибирається той чи інший замковий механізм. Для вітальні або кухні наявність фіксатора необов’язкова, а ось для туалету та ванної кімнати він необхідний.
  3. Безшумність роботи. Найчастіше на цей показник не звертають уваги, проте для досягнення максимального комфорту для спалень варто купувати саме безшумні замки.
  4. Сприйнятливість до вологи. Замок, встановлений у ванній кімнаті, має бути створений зі стійких до вологості матеріалів.

Навіть найпростіший замок утримує двері зачиненими й не дозволяє протягу відкривати їх. А от якщо потрібно захистити приміщення від проникнення, створити особистий простір, віддавайте перевагу складнішим механізмам, які можуть фіксуватися або замикатися на ключ.