Щоб гарантовано отримати очікуваний результат від напою, каву в зернах потрібно вміти вибирати.

Кава – один із найпопулярніших напоїв у світі. Нічого дивного, якщо врахувати наскільки це смачний, ароматний напій, що бадьорить. Тим більше, що існує величезна кількість варіацій, рецептів його приготування, що дозволяє зробити як легкий напій а-ля десерт, так і насичений міцний, мета якого саме підбадьорити, надати енергії та сил.

Кава продається в різних форматах: розчинна, мелена, в зернах. Зараз багато хто намагається замовити кофе в зернах, через те, що це один із надійних способів вибрати якісний склад і точно знати, що в ньому немає жодних домішок. Але щоб гарантовано отримати очікуваний результат, каву в зернах також потрібно вміти вибирати.

Як правильно вибрати каву в зернах?

При виборі такого продукту необхідно звернути увагу на такі параметри:

  1. Зовнішній вигляд. Колір повинен бути однорідний, всі зерна цілі, без будь-яких сколів та інших ушкоджень, зайвого сміття.
  2. Упаковка. Вона також має бути цілісна, без будь-яких пошкоджень та слідів розтину. На упаковці обов’язково має бути присутнім односторонній клапан, що дозволяє всім випаровуванням з зерен виходити назовні. Це необхідно для того, щоб зберегти свіжість і не дати зіпсуватись продукту.
  3. Виробник. Краще купить кофе в зернах не в мішках, а у фірмових упаковках від відомого виробника, що дає додаткові гарантії якості.
  4. Вартість. Можна просто прогуглити середні ціни, щоб орієнтуватися у них. Якщо зерна кави стоять підозріло дешево, швидше за все, щось не так. Може бути підробка, або продукт зіпсований і т.д. Але і до дуже дорогого продукту підходити варто розумно, спочатку бажано дізнатися, чим висока вартість виправдана, щоб не переплачувати.

Смажені або сирі?

Навіть у нас у країні вже можна придбати сирі зерна кави, які самостійно смажать, а потім перемелюють. Але це досить ризиковано, тому що продукт може виявитися зіпсованим. Не всі зможуть правильно посмажити насіння до потрібної кондиції, тут потрібні певні навички. Тому краще придбати якісний смажений варіант, який потрібно буде просто перемолоти.

Використовувати каву в зернах можна не тільки для заварювання в класичній турці, але й для кавоварок. На багатьох моделях є млин, який самостійно перемелює зерна, що значно спростить процес і позбавить необхідності обзаводитися окремою кавомолкою.

Де краще купувати каву в зернах?

Вона продається як у звичайних супермаркетах, спеціалізованих магазинах, так і через Інтернет. Це можуть бути просто онлайн магазини або спеціалізовані компанії, які працюють тільки з кавою, продаючи її як оптом, так і в роздріб. Репутація продавців у разі грає дуже значну роль, оскільки це дає додаткові гарантії якості продукту. Краще витратити трохи більше часу на наведення довідок, знайти хорошого продавця, щоб надалі саме у нього замовляти хорошу каву в зернах, завжди впевнений, що отримуєте краще.